PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Aspekty prawne opisywania stomatologicznych badań radiologicznych

ms
20-10-2016, 10:52
Aspekty prawne opisywania stomatologicznych badań radiologicznych Inga Dzwonecka
Wzrastająca świadomość prawna pacjentów pokazuje jak bardzo ważne jest podnoszenie  poziomu wiedzy i praktycznych umiejętności lekarzy dentystów, w szczególności w odpowiednim prowadzeniu i opisywaniu dokumentacji medycznej i historii choroby pacjenta, w celu maksymalnej prewencji i zapobieżenia odpowiedzialności cywilnej i karnej z tytułu błędu medycznego oraz z procedurami na wypadek jego zaistnienia.

Dokumentacja medyczna ma szczególnie istotne znaczenie jako materiał dowodowy w postępowaniu odszkodowawczym przed zakładem ubezpieczeniowym oraz w postępowaniu sądowym.

Ważnym elementem w ocenie prawidłowości leczenia stomatologicznego jest ustalenie, czy i jakie czynności wykonał dentysta i czy we właściwym czasie, czy zlecił wykonanie niezbędnych badań dodatkowych oraz czy dokonał odpowiednich konsultacji, dlatego tak istotne znaczenie w toczącym się postępowaniu dowodowym ma odpowiednio prowadzona i opisana dokumentacja medyczna.

O tego typu zależnościach i zagrożeniach, podczas konferencji „Nowe horyzonty radiologii stomatologicznej”, która odbędzie się w Lublinie (21-22 października 2016 r.), opowie
Inga Dzwonecka,
prawnik specjalizujący się od ponad 12 lat w prawie odszkodowawczym, w szczególności w prowadzeniu postępowań w sprawach cywilnych o odszkodowania za szkody osobowe. 

Posiada bogate  doświadczenie w reprezentowaniu poszkodowanych przed  towarzystwami ubezpieczeniowymi oraz osób zobowiązanych do naprawienia szkody (sprawcy)  w trakcie postępowań likwidacyjnych

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
radiologia stomatologiczna  

POLECAMY W SERWISACH