PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Arabia Saudyjska redukuje liczbę absolwentów stomatologii o połowę

kan
09-03-2018, 10:17
Arabia Saudyjska redukuje liczbę absolwentów stomatologii o połowę W 2016 r. w 31-milionowej Arabii Saudyjskiej pracowało 1599 dentystów (fot. pixabay)
Nie tylko w Polsce toczy się dyskusja nad najkorzystniejszą liczbą absolwentów stomatologii.  Do ciekawych wniosków doszli eksperci do spraw zdrowia w Arabii Saudyjskiej, gdzie na 31 mln mieszkańców przypada 1599 dentystów.

W Arabii Saudyjskiej po specjalnie zwołanej konferencji dotyczącej personelu medycznego eksperci zalecili władzom, by te nie otwierały nowych wyższych uczelni medycznych przez najbliższych 10 lat, zaś na kolejne 12 lat o połowę zredukowały liczbę miejsc na wydziałach stomatologii.  Uznano bowiem, że kraj ten ma nadmiar lekarzy dentystów.

Ciekawe jest zestawienie liczby potencjalnych pacjentów i stomatologów. Otóż Arabia Saudyjska ma blisko 31 mln mieszkańców i 27 uczelni stomatologicznych. Według portalu statista.com każdego roku w Arabii Saudyjskiej przybywa ok. 3 tys. absolwentów uczelni kierunku stomatologicznego, dodatkowo w kraju tym pracuje 2,5 tys. dentystów - cudzoziemców. 

Więcej: saudigazette.com.sa

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
edukacja   studenci stomaotologii   praca dla dentysty  

POLECAMY W SERWISACH