• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNER PORTALU
partner portalu

Andrzejki Stomatologiczne nie muszą być ani dzielne, ani mężne

ms
16-10-2017, 11:13
Andrzejki Stomatologiczne nie muszą być ani dzielne, ani mężne Rafał Kiełkowski, wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach i przewodniczący Komisji Stomatologicznej tej Rady (foto: archiwum)
Zgodnie z greckim pierwowzorem, imię Andrzej zobowiązuje, aby być dzielnym i mężnym. Andrzejki Stomatologiczne, organizowane od czterech lat przez Śląską Izbę Lekarską, zapewne nie będą ani dzielne, ani mężne, ale takie być nie muszą, tym bardziej, że z całą pewnością będą: mądre, merytorycznie wartościowe, inspirujące, ale i atrakcyjne.

Dlaczego takie właśnie będą najbliższe Andrzejki Stomatologiczne (24 – 26 listopada w hotelu Stok w Wiśle) w rozmowie z infoDENt24pl przekonuje Rafał Kiełkowski, wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach i przewodniczący Komisji Stomatologicznej tej Rady.

infoDENT24.pl: Mądre, merytorycznie wartościowe, inspirujące, ale i atrakcyjne - przekonajmy niezdecydowanych, gdyż zdecydowani już wpisali się na listę uczestników. Andrzejki Stomatologiczne będą mądre, bo?
Rafał Kiełkowski: Mądrość zazwyczaj odnosimy do osób, a nie do wydarzeń, ale z perspektywy trzech poprzednich edycji mogę powiedzieć, że mądrość Andrzejek Stomatologicznych wynika z mądrości osób w nich uczestniczących i nie myślę w tym momencie o naszych wykładowcach, a przynajmniej nie tylko, bo oto okazuje się, że najbardziej inspirujące wątki merytorycznych debat powstają nieoczekiwanie podczas nieformalnych spotkań i rozmów między tymi, którzy uczestniczą w Andrzejkach Stomatologicznych - jako przekazujący wiedzę - a tymi, którzy są obecni na konferencji, gdyż chcą z tej wiedzy skorzystać. Taka aura towarzyszy nam od pierwszych Andrzejek Stomatologicznych.

Z kolei merytorycznie wartościowe, bo?
Po prostu spójrzmy na program trzydniowej konferencji, który – co ważne - nie odzwierciedla naszych preferencji, ale jest najbardziej precyzyjną odpowiedzią na oczekiwania uczestników wcześniejszych edycji Andrzejek Stomatologicznych. Nie wybieraliśmy tematyki przewodniej. Chcieliśmy przygotować dla uczestników konferencji szerokie spektrum zagadnień, ale tylko takich, z którymi stykają się na co dzień w trakcie wykonywania zawodu. Zwrócę zatem uwagę tylko na kilka tematów. Oto one. „Kinesiology tape - technika ratująca lekarzy stomatologów” - dr n. med. Zbigniew Hamerlak, „Implanty zębowe - czy to w ogóle działa” - dr n. med. Marek Adwent, „Zastosowanie materiałów biozgodnych i bioaktywnych jako kierunek wyznaczający najnowsze trendy” - lek. stom. Piotr Wujec, „Pacjent z chorobami układu krążenia w gabinecie stomatologicznym” - lek. Janusz Michalak, „Populacja senioralna wyzwaniem współczesnej stomatologii” - prof. dr hab. n. med. Agnieszka Mielczarek, „Idealny wycisk protetyczny za każdym razem. Optymalna retrakcja” - dr n .med. Aneta Doliwa, „Odpowiedzialność zawodowa stomatologów” - mgr Paweł Strzelec.

Inspirujące, bo?
O tym, że tak jest - przekonali nas …uczestnicy poprzednich edycji. To od nich otrzymywaliśmy wielokrotnie informacje, iż dzięki udziałowi w wykładach prowadzonych w ramach Andrzejek Stomatologicznych, które w istotny sposób wzmocnione były mniej oficjalnymi dyskusjami - udało im się spojrzeć z nowej perspektywy na codziennie realizowane obowiązki, na najważniejsze cele stawiane w zawodowej drodze.

Dowodem niech będzie frekwencja, która już po pierwszych Andrzejkach Stomatologicznych niemal się podwoiła. Opinie uczestników stały się z kolei i dla nas inspiracją do włączenia nowych elementów Andrzejkowych spotkań. W tym roku wprowadziliśmy na przykład część warsztatową. Tematyka kinesitapingu chyba trafiona została w dziesiątkę, gdyż w kilka chwil miejsca zostały zarezerwowane. Myślimy o wprowadzeniu dodatkowej sesji.

W końcu atrakcyjne, bo?
W tym kontekście oczywiście ważne jest miejsce akcji - Hotel Stok w Wiśle. Obiekt ten tworzy sprzyjającą atmosferę niezależnie od okoliczności pobytu. Atrakcje to m.in. kluby nocne, kręgielnia, basen rekreacyjny z saunarium.

To atrakcje bliskie ciału człowieka, ale dla ducha przygotowaliśmy nie gorszą porcję wrażeń, a to za sprawą Czesława Jakubca, śpiewaka operowego obdarzonego niebywałym poczuciem humoru, harmonicznie łączącego dwa światy – muzyczny i komediowy. Zaprosimy zatem naszych gości na widowisko z pogranicza koncertu i kabaretu. W przypadku Czesława Jakubca  wyśmienita muzyka komponuje się z błyskotliwym żartem, a całość, obok solidnej porcji oczyszczającego śmiechu, zapewni nam wszystkim także łzy wzruszenia.

Atrakcją Andrzejek Stomatologicznych są przede wszystkim ich goście. Sprawdziliśmy to już trzykrotnie, podczas wcześniejszych naszych spotkań. Zabawa w gronie uczestników, zapoczątkowana wieczorem, zawsze trwała z niezmiennie wysoką temperaturą do wczesnych godzin rannych.

Formularz rejestracyjny - uczestnik

Formularz rejestracyjny - wystawca

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH