PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Agnieszka Mielczarek o akcji „WUM społeczeństwu Warszawy”: chcemy, żeby ciąg dalszy nastąpił

ms
19-06-2015, 08:07
Agnieszka Mielczarek o akcji „WUM społeczeństwu Warszawy”: chcemy, żeby ciąg dalszy nastąpił Dr hab. Agnieszka Mielczarek, kierownik Zakładu Stomatologii Zachowawczej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Edukacja prozdrowotna jamy ustnej - taka propozycja na spędzenie wolnego czasu w środku tygodnia u niewielu może wzbudzić entuzjazm, a jednak. Okazuje się, że warszawiacy tłumnie skorzystali z okazji, aby dowiedzieć się co i jak trzeba robić, aby cieszyć się zdrowym uzębieniem.

Dlaczego to takie ważne lekarzom dentystom nie trzeba przypominać, można natomiast, a nawet należy zachęcać stomatologów do wspierania tego typu przedsięwzięć. To znakomita promocja gabinetu stomatologicznego, który może być w przyszłości docelowym miejscem spotkań z dentystą - przynajmniej dla części uczestników akcji „Warszawski Uniwersytet Medyczny społeczeństwu Warszawy“.

Dr hab. Agnieszka Mielczarek, kierownik Zakładu Stomatologii Zachowawczej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego powiedziała portalowi infoDENT24.pl, iż ma nadzieję, że impreza organizowana przez Warszawski Uniwersytet Medyczny wpisze się na stałe w  kalendarz warszawskich imprez edukacyjnych.

- Promocja zdrowia jamy ustnej opiera się głównie na edukacji prozdrowotnej. Profilaktykę chorób jamy ustnej warto wdrażać od najmłodszych lat. Promowanie właściwych nawyków higienicznych i dietetycznych wśród najmłodszych pacjentów, kreowanie zachowań prozdrowotnych rokuje zdrowym uzębieniem – wylicza rozmówczyni infoDENT24.pl.

W ocenie dr hab. Agnieszki Mielczarek, bezpośredni kontakt z mieszkańcami, którzy całymi rodzinami odwiedzali stoiska, był szansą do przekazania im współczesnej wiedzy na temat nowoczesnych metod zapobiegania i leczenia chorób jamy ustnej. Mówi ona: dom, rodzina jest najbardziej sprzyjającym środowiskiem dla kształtowania zachowań prozdrowotnych. Cały czas trzeba promować prozdrowotne nawyki, czemu służy akcja „Warszawski Uniwersytet Medyczny mieszkańcom Warszawy”.

Dr hab. Agnieszka Mielczarek uważa, że stosowanie interaktywnych metod edukacji, prezentacje multimedialne i możliwość  testowania polecanych metod i środków do higieny, na przykład elektrycznych szczotek do zębów, sprzawdziły się. - Akcje tego typu są doskonałą okazją do zainteresowania mieszkańców problematyką zdrowia jamy ustnej i jego wpływu na ogólny stan kondycji człowieka. Mam nadzieję że impreza organizowana przez Warszawski Uniwersytet Medyczny wpisze się na stałe w  kalendarz warszawskich imprez edukacyjnych – dodała rozmówczyni infoDENT24.pl.

* * *

Warszawski Uniwersytet Medyczny od pięciu lat zaprasza mieszkańców Warszawy na spotkania z medycyną.  Akcja "WUM - Społeczeństwu Warszawy" ma charakter naukowo - edukacyjny i gromadzi wielu warszawiaków w różnym wieku. W tym roku dużym zaintersowaniem cieszyły się stoiska stomatologiczne, w których prezentowano nowości technologiczne dotyczące profilaktyki i terapii chorób jamy ustnej. W dużej mierze tak było za sprawą programu Test Drive. Chodzio o profesjonalny instruktaż higieny jamy ustnej przy użyciu szczoteczek elektrycznych. Profesjonaliści nadzorowali i szkolili chetnych w prawidłowej technice mycia zebów, oczywiście udzielali także wyczerpujących informacji w tym zakresie. W ciągu kilku godzin wykwalifikowana kadra Zakładu Stomatologii Zachowawczej WUM oraz Instytutu Blend-a-med Oral-B przeprowadziła 60 instruktarzy prawidłowego szczotkowania zębów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH