PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Absolwentówka na UM we Wrocławiu

kan
12-12-2017, 10:42
Absolwentówka na UM we Wrocławiu Świeżo upieczeni absolwenci stomatologii opuścili mury uczelni we Wrocławiu (fot. pixabay)
Uroczyste pożegnanie  absolwentów stomatologii odbyło się na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

– Wręczenie dyplomu lekarza to nie koniec nauki, to właściwie początek prawdziwego studiowania, które jest podstawą do rozwijania umiejętności – mówił podczas uroczystości prof. Romuald Zdrojowy, prorektor ds. klinicznych. Oczywiście tylko część z absolwentów wybierze karierę naukową, jednak  wiedza zdobyta w czasie studiów zaprocentuje wszystkim.

O konieczności nieustannego poszerzania wiedzy, aktualizowania zdobytych w czasie studiów informacji mówiła też dziekan Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego prof. Małgorzata Radwan-Oczko. 
Na uroczystości  doceniono najlepszych studentów. Na wydziale lekarsko-dentystycznym UM we Wrocławiu jest nim Kacper Bębenek z najlepszą średnią na roku – 4,73, a także Jan Kiryk, Katarzyna Bekieszczuk, Dorota Gąsior, Aleksandra Sawicz i Klaudia Kozieł.

Byli studenci dziękowali swoim nauczycielom akademickim, rodzicom bez których nieustającego wsparcia nie udałoby się skończyć tak trudnych studiów, a także pacjentom.  Michał Wajda otwarcie podziwiał ich odwagę i zaufanie  – Sami nie usiedlibyśmy na naszych fotelach, oni to robili – podkreślał. Na koniec wystąpienia złożył przyszłym dentystom życzenia: Nie zapominajmy o tym, o czym warto marzyć, byśmy spotykając się za 10 lat, mieli nie tylko ekstra samochody i wypchane portfele, ale też piękne wspomnienia. Wychodzimy stąd gotowi, by tworzyć rzeczy piękne.

Więcej: umed.wroc.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
UM Wrocław  

POLECAMY W SERWISACH