PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

7 lutego LDEK, nie próbuj dodzwonić się do CEM

katkiel
07-02-2014, 08:21
7 lutego LDEK, nie próbuj dodzwonić się do CEM Dziś LDEK, nie próbuj dodzwonić się do CEM
7 lutego, dokładnie o godzinie 11.00, rozpocznie się pierwszy w tym roku Lekarsko – Dentystyczny Egzamin Końcowy. Zgodnie z przepisami przystąpią do niego: absolwenci studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym, lekarze dentyści stażyści, lekarze dentyści posiadający pełne prawo wykonywania zawodu. Należy spodziewać się ok. 800 osobowej frekwencji. Tak duże wydarzenie może spowodować paraliż komunikacyjny w Centrum Egzaminów Medycznych - ostrzegają jego pracownicy.

To dane szacunkowe, choć wiadomo dokładnie, że chęć zdawania lutowego LDEK-u zgłosiło 1310 osób. Z doświadczenia wiadomo jednak, że kilkanaście procent rezygnuje z próby w ostatniej chwili. W 2013 roku do pierwszego w historii LDEK (zastąpił LDEP) przystąpiło 814 osób, choć pierwotnie zgłoszonych było 1308. Wtedy, prawie 20 proc. egzaminowanych nie poradziło sobie z LDEK-iem.

Na kilka chwil przed godziną „zero" przypominamy, iż na egzamin należy ze sobą zabrać:
1) w przypadku absolwentów - zaświadczenie potwierdzające ukończenie studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym;
2) w przypadku lekarzy dentystów stażystów oraz lekarzy dentystów posiadających pełne prawo wykonywania zawodu - dyplom lekarza dentysty;
3) w przypadku lekarzy dentystów, którzy ukończyli studia w innym państwie Unii Europejskiej - zaświadczenie, że posiadany dyplom, świadectwo lub inny dokument potwierdzający posiadanie formalnych kwalifikacji odpowiada dokumentom potwierdzającym formalne kwalifikacje lekarza dentysty wynikające z przepisów prawa Unii Europejskiej;
4) w przypadku lekarzy dentystów, którzy ukończyli studia w państwie nienależącym do Unii Europejskiej - zaświadczenie o nostryfikacji dyplomu.

Egzamin ma charakter testu składającego się z 200 zadań (5 możliwości do wyboru, tylko 1 odpowiedź jest prawidłowa). Czas trwania egzaminu wynosi 4 godziny. W celu uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu konieczne jest zdobycie co najmniej 56 proc. maksymalnej liczby punktów z testu. Wyniki poznamy w ciągu kilku dni, będą one zamieszczone na stronie internetowej Centrum Egzaminów Medycznych.

Jednocześnie warto pamiętać, że w dniu LDEK, kontakt telefoniczny z CEM w Łodzi może być utrudniony. Wynika to z zaangażowania większości pracowników w prace przy egzaminie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
LDEK  

POLECAMY W SERWISACH