PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

#3dens - tak było, a jak będzie?

en
20-04-2017, 08:08
#3dens - tak było, a jak będzie? Dużo działo się podczas studenckiego sympozjum w Gdańsku (fot. FB PTSS Gdańsk)
- Sympozjum #3dens zorganizowaliśmy specjalnie z okazji rozpoczęcia obchodów 70-lecia gdańskiej stomatologii - Taka mała, lokalna konferencja integruje studentów oraz absolwentów rodzimej uczelni. Być może będziemy kontynuować tę ideę w przyszłości – poinformował infoDENT24.pl Adam Bęben, prezes PTSS Gdańsk.

W sympozjum wzięło udział 200 studentów stomatologii, technik dentystycznych, stażystów oraz lekarzy dentystów. Nie zabrakło delegacji z innych miast m.in. Białegostoku czy Poznania.

 Adam Bęben, prezes PTSS Gdańsk

- Jestem szczęśliwy, że sympozjum okazało się sukcesem. Wielu uczestników po konferencji gratulowało nam organizacji i doboru wykładowców – zapewnił infoDENT24.pl Adam Bęben. Dodał on, że wykładowcy prowadzili wykłady na światowym poziomie, jak chociażby Grzegorz Wasiluk - wiceprezes PASE, Jacek Chmielewski - członek zarządu PASE.

Ważne, że wykłady i warsztaty, chociaż prowadzone były przez przedstawicieli znanych na rynku stomatologicznym firm, koncentrowały się wyłącznie na zagadnieniach merytorycznych, aspekt komercyjny podczas #3dens w zasadzie nie występował.

Głównemu nurtowi naukowemu #3dens towarzyszył wątek integracyjny. Skutecznie zawiązany on został w klubie studenckim MEDYK pod nazwą "Integracja Stomy #3dens". Studenci bawili się do białego rana, ale mimo tego ochoczo przyszli na pierwszy wykład, który poprzedzała rejestracja o godz. 8:00.

Patronat honorowy nad konferencją objęli: wojewoda pomorski Dariusz Drelich, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. n. med. Marcin Gruchała oraz Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku.

Konferencję zorganizowali studenci GUMED zrzeszeni w Gdańskim Towarzystwie Studentów Stomatologii, patronat naukowy nad wydarzeniem objął kierownik Katedry i Zakładu Protetyki Stomatologicznej prof. nadz. dr hab. n. med. Zdzisław Bereznowski.

Była praktyka 
Sesja wykładowa odbyła się w audytorium im. prof. Kieturakisa, natomiast warsztaty praktyczne przeprowadzono w budynkach GUMED. Panel praktyczny rozpoczął się szkoleniem z technik znieczuleń za pomocą The Wand (firma FM Dental), ale można też było nauczyć się pracy w lupach stomatologicznych (Visiomed), a także zapoznać się z  systemem CAD/CAM firmy Sirona (AMADAR).

SŁOWA KLUCZOWE
GUMed   konferencja  

POLECAMY W SERWISACH