PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

13th Annual Meeting Royal Esthetics w Krakowie okazał się kongresem szczęśliwym

ms
24-09-2016, 19:11
13th Annual Meeting Royal Esthetics w Krakowie okazał się kongresem szczęśliwym dr Florin Lazarescu, prezydent ESCD (foto: archiwum)
W krakowskim wydarzeniu wzięło udział 400 uczestników - niemal dwukrotnie więcej niż w poprzednich edycjach. To nie jedyny sukces. O kilku ważnych aspektach kongresu ESCD  w rozmowie z infoDENT24.pl opowiada dr Florin Lazarescu, prezydent ESCD.

Mirosław Stańczyk infoDENT24.pl: Zorganizowanie kongresu, traktującego o stomatologii estetycznej, jest zapewne szczególnie trudnym zadaniem, zważywszy chociażby na rozległość wiedzy, którą trzeba posiąść, aby móc profesjonalnie zajmować się estetyką uzębienia. A zatem równie rozległą wiedzę trzeba umieć przekazać.
Dr Florin Lazarescu, prezydent ESCD: Nie powiedziałbym, że przygotowanie kongresu, traktującego o stomatologii estetycznej, jest procesem nadmiernie skomplikowanym. Powiem przewrotnie, że może nawet łatwiejszym, a to właśnie ze względu na szeroki zakres wiedzy jaką dzielimy się z naszymi słuchaczami. Oczywiście staramy się, aby o najnowszych technologiach, najlepszych materiałach, sprawdzonych technikach mówiły osoby o nietuzinkowych dokonaniach naukowych. To muszą być autentyczne autorytety. Z tym jednak nie mamy problemów, ESCD skupia osobowości naprawdę wiele znaczące w stomatologii estetycznej i to nie tylko w Europie.

   13th Annual Meeting Royal Esthetics w Krakowie

infoDENT24.pl: Czy w takim razie jakiekolwiek znaczenie ma miejsce dorocznego kongresu ESCD i dlaczego tym miejscem w przypadku 13th Annual Meeting of the European Society of Cosmetic Dentistry jest Kraków?
Dr Florin Lazarescu: Miejsce, wbrew pozorom, ma znaczenie niebagatelne. Po pierwsze, nie od dzisiaj widzimy aktywność naszych przyjaciół z Polski. Mam na myśli chociażby coroczne prestiżowe Międzynarodowe Kongresy Dental Spaghetti, których współorganizatorem jest dr Maciej Żarow. Tematy tych konferencji wiążą się w wielu aspektach ze stomatologią estetyczną. Znamy wysoki poziom merytoryczny tych konferencji, wiemy że Maciej Żarow jest znaną osobą wśród polskich dentystów zajmujących się stomatologią estetyczną. Ważnym aspektem są również partnerzy, którzy zadeklarowali swoje wsparcie dla idei przeprowadzenia kongresu w Krakowie. Dziękujemy im za to, gdyż ich postawa ułatwiła nam podjęcie - jak się okazało - słusznej decyzji.

Nie bez znaczenia były także dobre kontakty z mediami, jakie mają współorganizatorzy dorocznego kongresu ESCD. Dzięki takiemu partnerstwu mogliśmy być spokojni o to, że informacja o naszym dorocznym spotkaniu dotrze do zainteresowanych.

infoDENT24.pl: Czy chodzi o firmę Targi w Krakowie, która zajmowała się częścią logistyczną przedsięwzięcia?
Dr Florin Lazarescu: Zdecydowanie tak. Muszę przyznać, że wszystko zadziałało tak, jak się tego spodziewaliśmy. Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu pracowników firmy Targi w Krakowie. Dzięki ich staraniom wiedza o kongresie ESCD nie ograniczyła się tylko do wąskiego kręgu specjalistów.

SŁOWA KLUCZOWE
ESCD  

POLECAMY W SERWISACH