Higienistka stomatologiczna: prawa ręka, czy partner mimo woli?

ms
11-07-2019, 10:19
Wierzymy, że higienistka stomatologiczna nawet jeśli nie jest, to w sposób naturalny może być niezawodnym ogniwem sprawnie funkcjonującej praktyki stomatologicznej. Wiara nie jest jednak mocną walutą, warto ją zweryfikować z  korzyścią dla obu stron. Tak też postanowiliśmy zrobić. W tym celu zwracamy się z apelem zarówno do lekarzy dentystów, jak i higienistek, asystentek stomatologicznych o udział w dwóch ankietach.

Jedną z nich kierujemy do lekarzy dentystów

drugą do higienistek stomatologicznych.

Ta pierwsza ma uzmysłowić higienistkom jakie są wobec nich oczekiwania osób, z którymi na co dzień współpracują w gabinecie stomatologicznym.

Ta druga powinna dać odpowiedź lekarzom dentystom jakie są aspiracje higienistek - te czysto zawodowe, jak i powiązane z nimi - finansowe.

To bardzo istotne ustalenia, gdyż znajomość stanu faktycznego pozwoli na uniknięcie rozczarowań. To ważny, ale nie najważniejszy cel. Bez precyzyjnej diagnozy „pozycji wyjściowych” nie ma mowy o współpracy, która stanowiłaby najmocniejszy element efektywnej opieki nad pacjentem. Ufamy, że takie ustalenia mogą pomóc w realizowaniu usług stomatologicznych najwyższej jakości, świadczonych z korzyścią dla lekarzy dentystów, higienistek stomatologicznych i oczywiście pacjentów.

Wyniki obu ankiet zaprezentujemy podczas debaty „Higienistka najlepszą inwestycją dentysty?”, która przeprowadzona zostanie 21 września w ramach CEDE 2019 (wstęp wolny).

Jakie będą jej ustalenia jeszcze nie wiemy, wiemy już jednak, że taka wymiana poglądów ma sens, o czym zaświadczają stanowiska prezentowane ostatnio przez KS NRL. Ich treść powinna dać wiele do myślenia higienistkom stomatologicznym.

Tak, czy inaczej „warto rozmawiać”.

Czytaj także: 
Higienistki stomatologiczne: ważne pytania, jeszcze ważniejsze odpowiedzi
Kim będzie higienistka stomatologiczna AD ….?
KS NRL: zwracamy uwagę na nielegalną działalność leczniczą higienistek stomatologicznych i techników dentystycznych