Wolontariusze będą leczyli zęby w Wenezueli… i nie tylko tam

ms
01-07-2019, 11:08
Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” wysyła kolejne wolontariuszki, które będą nieść pomoc w krajach Afryki i Ameryki Południowej. Jedna z nich to dentystka Joanna Wojciechowska.

- Z koleżanką jedziemy do Wenezueli przecierać szlaki, bo będziemy pierwszą misją medyczną w tamtym rejonie. Zupełnie nie znamy jeszcze szczegółów, ale mamy nadzieję, że uda się pomóc wielu ludziom. Weźmiemy ze sobą nasze narzędzia. Problemem mogą być przerwy w dostawie prądu – podkreśla dentystka Joanna Wojciechowska.

Wolontariusze wyjeżdżają nie tylko do Wenezueli, ale także do Rwandy, Kenii, Zambii.

Fundacja, dzięki środkom z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, od 2010 r. wygrywa konkursy w ramach programu Wolontariat Polska Pomoc.

Od 2008 r. MSZ realizuje program Wolontariat Polska Pomoc, którego celem jest wspieranie bezpośredniego zaangażowania polskich obywateli w pomoc mieszkańcom państw rozwijających się oraz upowszechnienie w polskim społeczeństwie wiedzy o problemach, z jakimi te państwa się zmagają.

Przypomnijmy, że do pracy w polskim gabinecie stomatologicznym w Kamerunie od ośmiu lat wyjeżdżają polscy dentyści. Ich wyjazdy najczęściej finansowane są ze środków własnych Fundacji „Redemptoris Missio.

Do tej pory z ramienia „Redemptoris Missio” na misje wyjechało ok. dwieście osób.

Bezprecedensowe w skali Europy forum wielowątkowej dyskusji dotyczącej kluczowych zagadnień dla systemów opieki zdrowotnej. Już 5-6 marca 2020 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.