Pomorze: NFZ oferuje kursy z e-systemu

en
12-06-2019, 11:18
Dla dentystów i całego personelu medycznego, który już powinien, ale jeszcze nie jest "za pan brat" z e-receptą, e-skierowaniem i Internetowym Kontem Pacjenta, NFZ organizuje darmowe kursy.

Bezpłatne szkolenia organizowane są przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ). Będzie to cały cykl kursów dotyczących e-recept, e-skierowań oraz Internetowego Konta Pacjenta (IKP dostępnego pod adresem pacjent.gov.pl).

Spotkanie w powiecie słupskim odbędzie  się w poniedziałek,  15 lipca 2019 roku o godz. 11:00 oraz 15:00 (godzina do wyboru) w siedzibie delegatury Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Słupsku przy ul. Poniatowskiego 4.

Kolejne spotkania odbywać się będą systematycznie we wszystkich powiatach województwa pomorskiego, a o ich terminach podmioty medyczne będą sukcesywnie informowane.

Udział w szkoleniach mogą brać lekarze dentyści oraz higienistki stomatologiczne i osoby odpowiedzialne za techniczną i informatyczną obsługę podmiotu leczniczego.

NFZ przypomina, że podmioty lecznicze mają obowiązek podłączenia się do Systemu P1 nie później niż do 31 grudnia 2019 r. (art. 56 ustawy z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia). 

Termin nadsyłania zgłoszeń na szkolenia: 5 lipca 2019 r na adres:  p.treder@csioz.gov.pl.