Prof. Marek Ziętek ponownie pełni funkcje rektorskie

smn
15-03-2019, 09:51
Dzięki orzeczeniu sądu, cofającemu zastosowane przez prokuraturę środki zapobiegawcze w stosunku do prof. dr hab. Marka Ziętka, powrócił on do sprawowania funkcji rektora UM we Wrocławiu. 14 marca prowadził uroczystość wręczenia promocji doktorskich.

Pod koniec 2018 r. prof. Markowi Ziętkowi zarzucono, iż nie dopełnił ciążących na nim obowiązków i przekroczył uprawnienia rektora, działając w porozumieniu z Markiem G. dla osiągnięcia korzyści majątkowej - prawie 2 mln zł. Według śledczych, obaj narazili Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu i spółkę Data Techno Park na straty ponad 4,2 mln zł.

Prof. Ziętek zapewniał, że każdą decyzję w kwestii Data Techno Park podejmował na podstawie dostępnych w tamtym czasie wycen ekonomicznych i przedstawionych opinii prawnych.

Przypomnijmy, że w obronie rektora UM we Wrocławiu opowiedziało się środowisko pracowników UM we Wrocławiu. Pod listem wsparcia dla prof. Marka Ziętka, zawieszonego w pełnieniu funkcji rektora, podpisali się lekarze i lekarze dentyści, naukowcy, pracownicy wielu innych uczelni medycznych, również z zagranicy, samorządowcy, studenci, a nawet pacjenci.

14 marca 2019 r. podczas uroczystości prowadzonej przez przywróconego do obowiązków rektora UM prof. Marka Ziętka dyplom doktora habilitowanego  odebrał dr Michał Sarul pracujący w Zakładzie Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji.

Zgodnie z tradycją, w czasie uroczystości wręczone zostały także odznaczenia. Srebrną Odznakę Honorową Uczelni otrzymał m.in. dr Maciej Dobrzyński z Zakładu Stomatologii Zachowawczej i Dziecięcej Katedry Stomatologii Zachowawczej i Dziecięcej.

Więcej: umed.wroc.pl