Dentobus pracowniczy

ms
18-03-2019, 13:01
Polskie dzieci mają dentobusy, mają je także Amerykanie – dorośli. Taki projekt realizuje firma Henry, funkcjonująca na terenie New Jersey.

Z uwagi na to, że amerykańskie dentobusy przeznaczone są dla dorosłych – posiadają zdecydowanie większe gabaryty. W nich może być realizowane w zasadzie każde świadczenie stomatologiczne uzupełnione badaniem obrazowym.

Mobilna klinika stomatologiczna Henry na realizację programu dostała dofinansowanie w wysokości 2 mln USD, dzięki temu pacjenci nie są zobligowani do pokrycia kosztów leczenia stomatologicznego. Wszystkie procedury wykonywane są w ramach obowiązującego ubezpieczenia.

Pracownicy Henry zapewniają, że każdym pacjentem opiekować się będzie zawsze ten sam dentysta. Wizyty dentobusu w konkretnych firmach są realizowane co najmniej dwukrotnie w ciągu roku.

Po co taka inicjatywa? Dentobus ma być antidotum na brak czasu wśród pacjentów. Badania statystyczne pokazują, że wielu pracujących Amerykanów nie odwiedza dentysty z braku czasu. Sytuację może zmienić wizyta stomatologa na parkingu firmy, bo w ten sposób czas dojazdu z i do dentysty - został wyeliminowany.

Bezprecedensowe w skali Europy forum wielowątkowej dyskusji dotyczącej kluczowych zagadnień dla systemów opieki zdrowotnej. Już 5-6 marca 2020 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.