Osoby niepełnosprawne z darmowym dowozem na leczenie stomatologiczne

ms
28-02-2019, 07:56
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie postanowiło ulżyć w niedoli osobom niepełnosprawnym fundując im bezpłatny przewóz na zabiegi stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym. Z procedury zamawiania transportu wynika, że nikt nie wierzy w krótszy niż dwutygodniowy termin do rozpoczęcia leczenia.

To miły gest, jednak aby skorzystać z tego przywileju, osoba niepełnosprawna musi uprzednio dokonać rejestracji, uzgadniając termin zabiegu telefonicznie, w jednej z dwóch lecznic (dzieci do 18 roku życia SPZOZ Centralny Szpital Kliniczny UM w Łodzi ul. Pomorska 251, a osoby powyżej 18 roku życia: Prywatna Przychodnia Stomatologiczna "Zgryz" ul. Przędzalniana 66).

To nie wszystko. Warunkiem skorzystania z bezpłatnego przewozu jest przedłożenie w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie (minimum na dwa tygodnie przed umówionym zabiegiem) następujących dokumentów:
1) orzeczenia o niepełnosprawności, 
2) zaświadczenie lekarza pierwszego kontaktu ze wskazaniem zabiegu stomatologicznego w znieczuleniu ogólnym,
3) potwierdzenia zakwalifikowania do zabiegu lub wykonania zabiegu.

Bezprecedensowe w skali Europy forum wielowątkowej dyskusji dotyczącej kluczowych zagadnień dla systemów opieki zdrowotnej. Już 5-6 marca 2020 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.