Syndrom utraconej protezy zębowej

smn
23-02-2019, 15:53
Brytyjce Audrey Stones ukradziono protezę zębową, gdy była w szpitalu. Od tego czasu przyjmuje wyłącznie płynne pokarmy i błaga dentystów o pomoc.

Zdesperowana córka 86-letniej Audrey Stones zgłosiła się do lokalnej gazety z apelem do dentystów, by któryś lekarz dobrej woli pojechał do szpitala, w którym od czterech miesięcy przebywa jej  matka i wykonał dla niej protezę zębową. Do tej pory jej prośby kierowane do personelu szpitalnego pozostały bez odpowiedzi, a staruszka może przyjmować wyłącznie płynne pokarmy.

Sprawa jest co najmniej dziwna, gdyż około dwa miesiące temu, na szafce Audrey Stones pojawiła się jakaś proteza, którą kobieta włożyła do ust sądząc, że to jej własna. Dopiero wtedy zorientowała się, że nie należy ona do niej.

Pacjentka leczona jest w Royal Bolton Hospital z powodu problemów z nogą. Raz protezę zębową zostawiła na tacy, na której podano jej obiad, wraz z pustym talerzem musiała trafić do kuchni. Nie została znaleziona przez personel szpitala, a rodzinie nie pozwolono na prowadzenie poszukiwań na własną rękę.

Córka pacjentki poszukuje protetyka stomatologa, gdy okazało się że szpitalny dentysta nie może pomóc jej matce. W ocenie córki, matka jest coraz bardziej osłabiona, z powodu przeciągającego się okresu w którym najzwyczajniej jest niedożywiona. Tymczasem właściwe dieta jest kluczowa dla procesu wyzdrowienia starszej kobiety. 

Więcej: theboltonnews.co.uk