Podkarpackie: 2,5 tys. dzieci leczonych w dentobusie

ms
11-02-2019, 07:38
Podkarpacki OW NFZ w Rzeszowie informuje, że od lipca 2018 r. z usług mobilnego gabinetu stomatologicznego dla dzieci skorzystało 2,5 tys. pacjentów, oczywiście w miejscach gdzie nie ma gabinetu stomatologicznego ani w szkole, ani w najbliższej okolicy.

Tak podaje POW NFZ. W większości przypadków rzeczywiście tak jest, ale na przykład w lutym 2019 r. dentobus będzie pracował przez trzy dni w Rzeszowie (w Szkole Muzycznej przy Wyspiańskiego), ale także w Przemyślu i Leżajsku. W marcu mobilny gabinet stomatologiczny będzie przez sześć dni w Jarosławiu, a przez dwa – w Mielcu. W tym ostatnim mieście dentobus zaparkuje jeszcze przez pięć dni w kwietniu.

W ciągu półrocznego okresu realizacji umowy ze świadczeń w dentobusie na terenie województwa podkarpcakiego skorzystało niemal 2,5 tys. dzieci. Najliczniejszą grupę stanowią uczniowie siedmioletni oraz w wieku 10 i 11 lat.

Dotychczas największym zainteresowaniem cieszył się dentobus w gminie Myczkowce, gdzie 250 dzieci skorzystało z wizyty, Harta – 190 dzieci oraz Błażowa – 150 dzieci.