Poradnik stomatologiczny dla dzieci i kobiet w ciąży (IV cz.)

ms
27-02-2019, 09:24
Zachodniopomorski OW NFZ opublikował IV wydanie Poradnika stomatologicznego dla dzieci i kobiet w ciąży. Zawarte w nich zalecenia są rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej.

Wydawane przez ZOW NFZ materiały informacyjne (poradniki, plakaty i ulotki, służące upowszechnianiu wiedzy o profilaktyce próchnicy), dotyczą zdrowia dzieci, ale adresowane są przede wszystkim do dorosłego otoczenia dziecka oraz do kobiet w ciąży.

Poradnik „Aby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć” zawiera najważniejsze zalecenia w kierunku zapobiegania próchnicy.  Są nimi: dobre nawyki żywieniowe, ze szczególnym naciskiem na ograniczenie spożywania produktów i napojów zawierających cukier, codzienna staranna higiena jamy ustnej, stosowanie środków profilaktycznych zawierających fluorki, a także odbywanie regularnych wizyt u stomatologa.  

Poradniki stomatologiczne, plakaty i ulotki kierowane są do żłobków, przedszkoli, pierwszych klas szkół podstawowych oraz do szkół rodzenia.

Materiały mają być wsparciem dla projektu ZOW NFZ, realizowanego we współpracy z partnerami, którymi są promotorzy zdrowia z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie oraz stacji powiatowych oraz świadczeniodawcy związani z ZOW NFZ umowami w zakresie medycyny szkolnej, realizujący opiekę nad dziećmi w młodszych klasach szkoły podstawowej (pielęgniarki szkolne, w miejscu nauczania i wychowania).

Poradnik stomatologiczny: „Jak dbać o zęby i gdzie je leczyć?” 

Pakiet materiałów obejmuje także:
Ulotkę: „Aby zdrowy uśmiech mieć, trzeba tylko chcieć!” 
Plakat: „Aby zdrowy uśmiech mieć, trzeba tylko chcieć!” 
Plakat: „Leczenie stomatologiczne w regionie szczecińskim” 
Plakat: „Leczenie stomatologiczne w regionie koszalińskim”