Czy będzie opolski program profilaktyki stomatologicznej oraz leczenia osób niepełnosprawnych?

ms
16-01-2019, 09:53
Proponuję utworzyć opolski program profilaktyki stomatologicznej oraz leczenia osób niepełnosprawnych w znieczuleniu ogólnym – pisze w interpelacji do prezydenta Opola radna Jolanta Kawecka.

Autorka postulatu wyjaśnia, że istnieje ogromna potrzeba leczenia stomatologicznego osób niepełnosprawnych, w tym dzieci, w znieczuleniu ogólnym z uwagi na niemożność utrzymania ich w bezruchu podczas zabiegu.

Koszt leczenia, nierefundowanego przez NFZ, urasta do wysokich kwot. Szacunkowe nakłady na leczenie jednego dziecka to poziom 4 tys. zł - 700 punktów NFZ.

Uzasadnienie wdrożenia takiego programu związane jest z faktem, iż wyleczone stomatologicznie niepełnosprawne dziecko nie generuje innych kosztów leczenia, związanych np. z powikłaniami – wyjaśnia radna.

Jolanta Kawecka została wybrana do rady miasta z list Koalicji Obywatelskiej. Na początku grudnia nie weszła do klubu KO. Działacze Platformy, w której Jolanta Kawecka działała od kilkunastu lat, podkreślali, że w ten sposób radna wykreśliła się z partii.