UM w Lublinie: Lekcja stomatologii dla licealistów

kan
31-12-2018, 11:08
Nauczyciele akademiccy i studenci kierunku lekarsko-dentystycznego zaprosili lubelskich licealistów na specjalną lekcję stomatologii zorganizowaną w Centrum Symulacji Medycznej. Wydarzenie odbyło się 13 grudnia, w ramach obchodów 45-lecia powstania Oddziału Stomatologicznego.

W lekcji stomatologii wzięło udział prawie stu uczniów ze szkół współpracujących z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie. Była to młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie, III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie oraz II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku.

Uczniowie wysłuchali wykładów o fotografii stomatologicznej i implantoprotetyce, poznali  zastosowanie skanera wewnątrzustnego, a także zobaczyli nowoczesne sale ćwiczeniowe, w których umiejętności szkolą adepci stomatologii.

Studenci opowiadali licealistom o działalności PTSS, a także o tym, jak wyglądają studia na kierunku lekarsko-dentystycznym.

Organizatorami wydarzenia byli PTSS przy UM w Lublinie oraz opiekunowie prof. dr hab. Ingrid Różyło-Kalinowska i dr Leszek Szalewski, Studenckie Koło Naukowe przy Katedrze i Zakładzie Chirurgii Stomatologicznej wraz z dr Wojciechem Świątkowskim, a także Studenckie Koło Naukowe Zakładu Protetyki Stomatologicznej wraz z dr Leszkiem Szalewskim oraz mgr Anetą Kamińską

Więcej: umlub.pl