Od dentobusu nie ma ucieczki

ms
24-07-2018, 12:54
W dość niecodzienny sposób ideę mobilnych gabinetów stomatologicznych zachwalał  wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

- Mobilność dentobusu powoduje, że nie ma od niego ucieczki. Doskonale wiem, jak niełatwo jest zachęcić młodego człowieka, żeby udał się do dentysty, a fajna infrastruktura, dobra atmosfera, przyjazd bezpośrednio do przedszkola, czy do szkoły spowodują, że tych zdrowych zębów w województwie wśród dzieci i młodzieży będzie zdecydowanie więcej – mówił podczas startu dentobusu wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Zadowolona z wprowadzenia dentobusu na drogi województwa śląskiego była także posłanka Barbara Dziuk: rok temu podjęliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia tę inicjatywę odnośnie profilaktyki. Wśród sześciolatków 16 proc. ma zdrowe zęby, także jest o co walczyć, jest po co edukować rodziców i maluszki warto od początku zaprzyjaźniać się z dentystą.

- Z naszej strony inicjatywa dentobusu jest o tyle wspaniała, że docierając do placówek oświatowych jesteśmy w stanie propagować profilaktykę, uczulać rodziców na to, co jest bardzo ważne, czyli zdrowie dziecka i przełamywać te pierwsze lody, uświadamiać, że lekarz nie jest taki straszny ­– podkreśliła Urszula Szulińska z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Centrum Stomatologii „PERFECT” s.c. z Dąbrowy Górniczej, który objął we władanie dentobus.