80 proc. udziałów w spółce Marrodent należy do firmy Henry Schein

ms
14-12-2016, 15:03
Transakcja przejęcia 80 proc. udziałów w spółce Marrodent przez światowego giganta w branży stomatologicznej, firmę Henry Schein, została sfinalizowana 7 grudnia 2016 r.

Jak dowiaduje się infoDENT24.pl, wszystkie formalności zostały wypełnione, dzięki czemu możliwe było podpisanie ostatecznej umowy.

Porozumienie zakłada uzyskanie sprzedaż 80 proc. udziałów, reszta (20 proc.) pozostaje w rękach dotychczasowych właścicieli Romana Stekla i Marka Stekla. Dotychczasowy prezes zarządu – Artur Podolski objął stanowisko dyrektora zarządzającego.

Marrodent – to   jeden z największych w Polsce dystrybutorów światowych marek stomatologicznych, protetycznych i ortodontycznych - wielu na zasadach wyłączności. Firma zatrudnia 170 osób,  roczny przychód ze sprzedaży za 2015 r. wyniósł 123 mln zł.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z partnerstwa z firmą Henry Schein, niewątpliwym liderem w naszej branży, firmą będącą cenionym źródłem innowacyjnych rozwiązań w całym spectrum produktów, usług i technologii, które oferujemy – tak partnerstwo z HS komentuje Roman Stekla.

- Popyt na usługi stomatologiczne w Polsce gwałtownie rośnie – nasze partnerstwo z Henry Schein pozwoli nam połączyć siły ze światowym gigantem i wspólnie dbać o to, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie z korzyścią dla lekarzy i techników – dodaje Marek Stekla.

Partnerstwo z firmą Henry Schein pozwoli na istotny wzrost jakości obsługi klientów we wszystkich obszarach działalności firmy Marrodent, wzbogacona zostanie oferta produktowa i serwisowa. Obie strony porozumienia wierzą, że dominująca pozycja firmy Henry Schein na świecie i jej doświadczenie w sektorze stomatologii i protetyki pozwoli uzyskać firmie Marrodent najwyższy poziom świadczonych usług.

Henry Schein Inc. (Melville, New York; Nasdaq: HSIC) to wiodąca firma na światowych rynkach: stomatologicznym, weterynaryjnym i medycznym.

Bezprecedensowe w skali Europy forum wielowątkowej dyskusji dotyczącej kluczowych zagadnień dla systemów opieki zdrowotnej. Już 5-6 marca 2020 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.