FDI 2015 Bangkok przekazuje energię FDI 2016 Poznań

ms
23-09-2015, 15:39
Jak dowiaduje się infoDENT24.pl, podczas trwającego właśnie w Bangkoku dorocznego Kongresu FDI oblegane są dwa polskie stoiska, promujące przyszłoroczną imprezę FDI 2016 w Poznaniu.

Łukasz Sowa, rzecznik prasowy FDI Poznań 2016 zapewnił infoDENT24.pl, że ocena ta nie wynika z megalomanii, a jest efektem rzeczywistego zainteresowania gości Kongresu w Bangkoku Polską i Poznaniem w szczególności.

Przyczyny są co najmniej trzy, jedna to ta, że dla większości uczestników azjatyckiego Kongresu FDI Polska jawi się jako kraj egzotyczny, do którego niewielu Tajów i Filipińczyków zwykło jeździć na wakacje, a oni właśnie stanowią najliczniejszą grupę uczestników azjatyckiego Kongresu FDI.

Druga przyczyna, nie mniej ważna, a może istotniejsza, to ta, iż na stoiskach polskiej delegacji można zaopatrzyć się w wiele materiałów promujących nie tylko Kongres FDI 2016 w Poznaniu (See You Poznan), ale także poszerzyć wiedzę o Polsce, głównie o jej najciekawszych atrakcjach turystycznych.

Trzecia przyczyna - to niezwykle sprawna obsługa polskich stoisk, reprezentowana w znacznej mierze przez – a jakże, są także tutaj  - aktywistów Be Active Dentist.

O co pytają uczestniczy kongresu FDI w Bangkoku? Oczywiście o połączenia lotnicze z Polską, o klimat, o pogodę we wrześniu, o warunki pobytu w Polsce, głównie o ceny. Zainteresowanych polskimi dokonaniami w branży stomatologicznej jest jakby mniej, ale to oczywiste, zważywszy, że okoliczności debatowania o zagadnieniach naukowych zazwyczaj są determinowane warunkami w jakich taka debata się odbywa.

Polska delegacja szykuje także (24 września) przyjęcie dla osób zainteresowanych Kongresem FDI w Polsce, może nie dla wszystkich, ale przynajmniej dla kilkudziesięciu osób, które z pewnością decydują o kształcie Kongresu w Bangkoku i będą zapewne współdecydować także o przebiegu Kongresu FDI 2016 w Poznaniu.

Uczestnicy FDI 2015, oczywiście nie żyją wyłącznie tym co zaplanowano podczas kolejnej imprezy w Poznaniu.

W Bangkoku dzieje się dużo, wymienić należy chociażby fakt zmiany na stanowisku prezydenta FDI. Nie jest nim już Tin Chun Wong, zastąpił ją dr Patrick Hescot z Francji.