• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Znanylekarz.pl ...teraz bardziej stonowany

sta
12-08-2014, 11:06
Znanylekarz.pl ...teraz bardziej stonowany Szkalowanie w internecie z ograniczeniami (foto: sxc.hu)
Serwis internetowy znanylekarz.pl przestał zamieszczać anonimowe opinie o lekarzach. Co to oznacza dla lekarzy dentystów?

Przede wszystkim mniej nerwów. Nie trzeba będzie systematycznie przeglądać wpisów, aby móc szybko reagować na połajanki (hejty). Zmniejszy się niewątpliwie także liczba wpisów pozytywnie oceniających dokonania lekarzy dentystów.

Dla tych, którzy z redagowania mniej lub bardziej sprawiedliwych ocen, uczynili narzędzie mniej lub bardziej zgodnych z prawem działań marketingowych, nastały czasy zwiększonego wysiłku przy organizowaniu kampanii informacyjno-dezinformacyjnych: pozytywnych (na własny temat) lub negatywnych (na temat konkurentów).

Socjologowie są zgodni co do tego, że usługobiorcy (pacjenci) wielokrotnie bardziej są skłonni do zamieszczania opinii negatywnych - o ile pójdzie coś nie tak, niż do uzewnętrzniania pozytywnych doznań w trakcie wizyty w gabinecie stomatologicznym. Nie można zatem się dziwić, że zdecydowanie jest więcej wpisów negatywnych (w wielu przypadkach autentycznych) niż pozytywnych (w dużej mierze sterowanych).

Znanylekarz.pl ma dość ciągłego reagowania na protesty wobec wpisów szkalujących lekarzy i lekarzy dentystów. Postanowiono walczyć z tym zjawiskiem poprzez wyrzucenie poza nawias wpisów anonimowych i pochodzących od autorów, którzy nie korzystali z usług ocenianego lekarza i lekarza dentysty. To dobra informacja dla lekarzy dentystów, którzy narzekali, że walka o wyczyszczenie ich profilu z nieuprawnionych i szkodliwych wpisów wiąże się z niemałymi wydatkami na rzecz tych, którzy mieliby dbać o stałe moderowanie przekazu.

Oczywiście weryfikacja tożsamości w oparciu np. o profil Facebooka (z wyłączeniem nowo powstałych), nie zawsze bywa rzetelna. Otworzenie szlabanu na drodze do komentarzy przed tymi, którzy zarejestrowali się na wizytę u lekarza i lekarza dentysty za pośrednictwem aplikacji udostępnianych przez znanylekarz.pl, także budzi kontrowersje.

Bez odpowiedzi pozostaną pytania co z olbrzymią grupą pacjentów, która była u lekarza i lekarza dentysty, ale z aplikacji rejestracji wizyty poprzez portal znanylerza.pl nie korzystała. Jak rzetelnie zweryfikować czy do wizyty rzeczywiście doszło. To przecież usługodawca powinien taki fakt legitymizować. W oczywistych przypadkach (gdy pójdzie coś nie tak) usługodawca ten będzie się starał wymazać z pamięci zdarzenie leczenia osoby nieusatysfakcjonowanej z realizacji usługi.

SŁOWA KLUCZOWE
internet   znani dentyści   Maciej Hamankiewicz   NRL   CED   marketing internetowy  

POLECAMY W SERWISACH