PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Znamy audytorów projektu „Dzieciństwo bez próchnicy”

UMP/szaft
17-06-2014, 08:10
Znamy audytorów projektu „Dzieciństwo bez próchnicy” Znamy audytorów projektu „Dzieciństwo bez próchnicy” (źródło: sxc.hu)
Audit Lab Sp. z o.o. oraz DPC A. Danylczenko i Spółka Sp. j. przeprowadzą trzy audyty finansowe w ramach projektu „ Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”, w skrócie nazywanego „Dzieciństwo bez próchnicy”.

Realizatorzy programu uzasadnili, że o wyborze zdecydowała najkorzystniejsza oferta - najniższa cena. W konkursie udział wzięło 5 oferentów. Zwyciężyła firma Audit Lab Sp. z o.o. wraz z partnerem (konsorcjum) DPC A. Danylczenko i Spółka Sp. j. (Opole).

"Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców" to projekt realizowany w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Wartość projektu wynosi 19 247 483,91 zł. Współfinansowanie programu zapewnione jest przez ministra zdrowia.

Realizatorem projektu jest Uniwersytet Medyczny w Poznaniu oraz partnerzy: Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, Gdański Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Akademia Medyczna we Wrocławiu
Rozpoczęcie programu rozpoczęło się 1 lipca 2012 roku, a zakończy się 31 grudnia 2016 roku.

Celem programu jest zmniejszenie nasilenia i częstotliwości występowania choroby próchnicowej zębów u małych dzieci w wieku do 5 lat. W ramach programu realizowana będzie edukacja prozdrowotna i profilaktyka stomatologiczna chorób jamy ustnej, obejmująca także kampanię informacyjną w zakresie: wykonywania zabiegów higienicznych w jamie ustnej u dzieci, promowania zasad właściwego sposobu żywienia wraz z dbałością o konsystencję pokarmów oraz zwalczania szkodliwych nawyków i dysfunkcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH