PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Zmiany w Septodont

ms
09-02-2016, 08:09
Zmiany w Septodont Kamila Wojtulewska – Hańczaruk (foto: archiwum)
Zmiany dotyczą zarówno wzrostu potencjału produkcyjnego, jak i osób zarządzających firmą.

Funkcję dyrektora generalnego Septodont na obszar Europy Centralnej i Wschodniej z siedzibą w Warszawie objęła Kamila Wojtulewska – Hańczaruk.

Kamila Wojtulewska - Hańczaruk związana jest z branżą stomatologiczną od osiemnastu lat, z czego ostatnie czternaście reprezentowała firmę Kerr oraz SpofaDental na stanowsku country manager Polska.

Zmiany w Septodont dotyczą także wzrostu potencjału produkcyjnego. Ostatnio koncern nabył od grupy Dentsply International – spółkę DLA produkującą znieczulenia stomatologiczne (z siedzibą w Catanduva, San Paulo w Brazylii). Transakcja przeprowadzona została przez brazylijski oddział Septodent – firmę TDV. Septodont wytwarza rocznie ponad 500 mln ampułek środków znieczulających stosowanych w stomatologii.

Jest to druga akwizycja zrealizowana przez Septodont na rynku brazylijskim.  W 2014 r. Septodont zakupił grupę TDV z siedzibą w Pomerode, w stanie Santa Catarina.

- Czekamy z niecierpliwością na wykorzystanie możliwości, jakie oferuje przejęcie DLA nie tylko w Brazylii, ale na całym świecie – podsumował transakcję Olivier Schiller, dyrektor generalny Septodont.

***

Septodont ma linie produkcyjne w: Brazylii, Francji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Indiach. Produkty firmy trafiają do ponad 150 krajów. Septodont zatrudnia ok. 1,4 tys. osób.

Koncern jest producentem m.in.: znieczuleń miejscowych w ampułkach, żeli do znieczuleń powierzchniowych, igieł do iniekcji, proszków i past uszczelniających (sealery). Firma realizuje wiele projektów w zakresie: kontroli bólu, endodoncji, stomatologii odtwórczej, kontroli procesów zapalnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH