• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Zęby nie samochód, ale warto podobnie je traktować

ms
22-08-2017, 10:24
Zęby nie samochód, ale warto podobnie je traktować Zęby w cenie samochodu (foto: pixabay)
Jaka jest wartość uzębienia? Periodontolog Alvin Danenberg z Bluffton Center for Dentistry w Bluffton wyliczył ile kosztują zęby, aby zwrócić swoim pacjentom uwagę na ich dość nieodpowiedzialne zachowania.

Alvin Danenberg zastrzega, że pomija aspekty zdrowotne, które są bezcenne, nie wycenia także doznań związanych  z możliwością poznawania nowych i utrwalania znanych już smaków.

Periodontolog wyliczył, że koszt „zakupu” nowego uzębienia to minimum 100 tys. USD. To tyle ile wydajemy na zakup dość atrakcyjnego samochodu. Wielu, decydując się na taki wydatek, zdaje sobie z tego sprawę, że utrzymanie dość drogiego auta w należytej kondycji wymaga od użytkownika spełnienia zaleceń eksploatacyjnych. Chodzi o systematyczną wymianę płynów eksploatacyjnych i zużywających się elementów, o zapewnienie najlepszego paliwa, o trzymanie się zaleceń co do codziennego użytkowania pojazdu m.in. w zakresie techniki jazdy, wreszcie o systematyczne przeglądy, bez względu na to czy według osądu kierowcy coś dzieje się niepokojącego z jego samochodem, czy też nie.

Tak czyni większość właścicieli cennych modeli aut, dlaczego zatem znakomita większość ludzi nie postępuje podobnie w przypadku codziennej „eksploatacji” uzębienia wartego według cennika kliniki implantologicznej co najmniej 100 tys. USD – pyta Alvin Danenberg.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
zęby   periodontologia  

POLECAMY W SERWISACH