PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Zarobki dentystów: 3 tys. zł rocznie (cz. III - Daleki Wschód)

ms
27-01-2014, 08:56
Zarobki dentystów: 3 tys. zł rocznie (cz. III - Daleki Wschód) Zarobki dentystów: 3 tys. zł rocznie (cz. III – Daleki Wschód) foto: sxc.hu
Indie: krezusi mają po 100 tys. zł rocznie. Chiny: wielka niewiadoma. Filipiny: 300 tys. zł - tylko nieliczni. Japonia: 1 mln zł nikogo nie szokuje.

Indie: krezusi mają po 100 tys. zł rocznie
Zapewne wiele osób powie, że to niemożliwe, ale serwis PayScale podaje, że zarobki lekarzy dentystów zaczynają się od 70 tys. rupii (3,5 tys. zł rocznie). Górna granica uposażeń to 100 tys. zł. Średnia to 11 tys. zł. Zwyczajowe premie nie przekraczają 4 tys. zł w skali roku. Do tego dochodzi udział w zyskach gabinetu stomatologicznego - ok. 6 tys. zł. Razem lekarz denstyta może liczyć na roczne wpływy od 3,7 tys. zł do 44 tys. zł. Do wartości dodanych w Indiach zalicza się płatny urlop, świadczenia chorobowe i możliwość korzystania ze służbowej komórki.

Pamiętać należy, że to są zalety, których nie uświadczają wszyscy pracownicy gabinetów stomatologicznych.

Na starcie lekarz dentysta nie zarobi więcej niż 28 tys. zł, ale pensje zaczyanją się od 3 tys. zł. Pracując w zawodzie od roku do czterech lat można liczyć na zarobki od 4 tys. do 30 tys. zł. Lekarz dentysta z doświadczeniem zawodowym od 5 do 9 lat może zarobić od 4,7 tys. do nawet 100 tys. zł.

Chiny: wielka niewiadoma
To mało w porównaniu z Chinami. Tam średnio lekarz dentysta zarabia 288 tys. yuanów rocznie (145 tys. zł). Dane te są jednak obarczone dużą dozą niepewności, gdyż w Chinach występują olbrzymie dysproporcje w zarobkach (w ramach tego samego zawodu), poza tym nie bardzo wiadomo kto, za co i ile zarabia.

Filipiny: 300 tys. zł - tylko nieliczni
Na Filipinach lekarz dentysta z nazwiskiem może zarobić do 300 tys. zł rocznie. Dużo, ale średnia w zawodzie to 11 tys. zł, a na start można liczyć tylko na ok. 6 tys. zł.

Japonia: 1 mln zł nikogo nie szokuje
To co na Filipinach jest górną granicą w Japonii stanowi średnią w zawodzie. 260 tys. zł tyle jako średnią kwotę podają Evi.com oraz WorldSalaries. Stats-japan.com informuje, że w kraju kwitnącej wiśni zarobki lekarzy dentystów z dużym doświadczeniem zawodowym przekraczają 1 mln zł rocznie.

Część I materiału o zarobkach lekarzy dentystów na świecie (Katar, ZEA, Kuwejt) publikujemy tutaj.

Część II (Australia, Nowa Zelandia) tutaj 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
zarobki dentystów  

POLECAMY W SERWISACH