PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Zaoszczędzili? Wydadzą m.in. na unity

jsz
25-05-2015, 08:34
Zaoszczędzili? Wydadzą m.in. na unity Zakup unitów (foto: freedigitalphotos)
Miejsko - Gminna Przychodnia w Świeciu zaoszczędziła 3,5 mln zł i będzie inwestowała m.in. w sprzęt stomatologiczny.

Radni ze Świecia dociekali, co przychodnia zamierza zrobić z zaoszczędzonymi pieniędzmi. - Przez ostatnie lata staraliśmy się prowadzić oszczędną politykę finansową - mówiła Beata Sternal-Wolańczyk, dyrektorka Miejsko-Gminnej Przychodni w Świeciu. - Właśnie z myślą o przyszłym inwestowaniu. Obecnie mamy na lokatach około 3,5 mln zł.

Nie odbiło się na jakości usług medycznych, których z roku na rok jest więcej. Poradnia nie oszczędzała też na zatrudnieniu lekarzy. - Jest ich więcej, niż wymaga tego Narodowy Fundusz Zdrowia - opowiadała Sternal-Wolańczyk. - Mamy 12 lekarzy na etacie oraz dwóch i pół na umowach cywilnoprawnych - dodała.

- Ośrodek musi wymienić stare fotele dentystyczne. - W tym roku chcemy kupić dwa nowoczesne unity stomatologiczne. Każdy z nich kosztuje około 40 tys. zł - tłumaczy Beata Sternal-Wolańczyk.

W poradni stomatologicznej, która funkcjonuje w ramach przychodni, już teraz jest wiele nowoczesnych sprzętów. - Mamy na przykład endometry do badania długości kanałów korzeni zębów pacjenta.

Co z pozostałymi oszczędnościami? Przychodnia przygotowuje się do robienia zdjęć RTG. Pewnie wszystkie formalności potrwają około dwóch lat, bo w przychodni na nową pracownię nie ma miejsca. Trzeba dobudować pomieszczenia. Dodatkowo przychodnia chce też kupić aparat USG.

Więcej: czasswiecia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
rtg   fundusze inwestycyjne   unit   unity stomatologiczne   USG  

POLECAMY W SERWISACH