PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Zakaz zatrudniania dentystów cudzoziemców w Arabii Saudyjskiej

en
17-05-2017, 08:12
Zakaz zatrudniania dentystów cudzoziemców w Arabii Saudyjskiej Arabia Saudyjska przestaje przyjmować do pracy dentystów z innych państw (fot. pixabay)
Rząd Arabii Saudyjskiej chce zwiększyć rynek pracy dla Saudyjczyków, w tym celu wprowadza zakaz zatrudniania dentystów cudzoziemców. Po dentystach ma przyjść kolej na farmaceutów i architektów.

Rząd Arabii Saudyjskiej próbuje zmniejszyć uzależnienie od obcej siły roboczej. Saudyjskie ministerstwo pracy i rozwoju społecznego wydało zakaz zatrudniania stomatologów obcego pochodzenia mając nadzieję, że w ten sposób zaktywizuje prywatny sektor służby zdrowia do tworzenia miejsc pracy dla Saudyjczyków. 

Jak informuje dziennik saudyjski Okaz w Arabii Saudyjskiej pracuje ponad  13 500 dentystów,  z czego  5 649 to saudyjscy dentyści. Jedynie 1 284 Saudyjczyków stomatologów pracuje w państwowej służbie zrowia.  W mediach społecznościowych decyzja ministerstwa jest oceniana jak niezwykle odważna.

Jeden z internautów tak komentuje zakaz: Dentyści cudzoziemcy powinni otrzymać dwumiesięczny okres wypowiedzienia, a następnie opuścić kraj. Inspektorzy mogą sprawdzać, czy przepisy są w pełni przestrzegane, a ci zagraniczni stomatolodzy, którzy się do nich nie dostosują, winni być karani grzywną i deportowani z Arabii Saudyjskiej jak zwykli robotnicy.

Blisko jedna trzecia z 32 mln mieszkańców Arabii Saudyjskiej to cudzoziemcy. Ministerstwo pracy przyjęło agendę zmniejszania uzależnienia od obcej siły roboczej, by promować zatrudnianie Saudyjczyków.

Więcej: gulfnews.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
praca dla dentysty  

POLECAMY W SERWISACH