PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wystawiasz paragony – możesz dostać tablet… i nie tylko

ws
29-09-2015, 09:23
Wystawiasz paragony – możesz dostać tablet… i nie tylko Rusza loteria paragonowa (foto: freeimages)
Od 1 października rusza roczna akcja Ministerstwa Finansów: Narodowa Loteria Paragonowa.

Należy mieć na uwadze fakt, iż zaledwie 5 proc. osób, które nie otrzymały paragonu fiskalnego przy realizacji usługi, o taki dokument się upominają. Przy zakupie towarów odsetek ten jest nieco wyższy - 7 proc.

Jakie profity czekają właścicieli gabinetów dentystycznych, którzy będą wciskali do ręki pacjentom paragony, aby ci wzięli udział w  Narodowej Loterii Paragonowej? Czekają na nich tablety. Będzie można je dostać o ile paragon z gabinetu dentystycznego zostanie wylosowany w loterii. Świadczeniobiorcy są w pozycji uprzywilejowanej, na nich - oprócz tabletów - czekają także samochody opel Astra i opel Insignia.

Ale uwaga. Trzeba zadbać, żeby paragon był wystawiony poprawnie (musi zawierać m.in. centralnie umieszczony napis paragon fiskalny, NIP podatnika, nazwę firmy i jej adres, nazwę towaru lub usługi, cenę, numer unikatowy urządzenia oraz logo fiskalne). Gdyby okazało się, że paragon jest pod względem formalnym ułomny, oprócz nagrody, na świadczeniodawcę czekać mogą pracownicy urzędów skarbowych, którzy zażądają nie tylko wyjaśnień, ale także wyeliminowania uchybień.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
kasa fiskalna   paragon   podatki: VAT  

POLECAMY W SERWISACH