• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wysokie dotacje na infrastrukturę badawczą

ms
23-03-2016, 08:01
Wysokie dotacje na infrastrukturę badawczą Gabinety dentystyczne mają szanse na unijne pieniądze na badania (foto: pixabay)
Prowadzisz prace badawcze lub myślisz o takiej pracy, związanej ze stomatologią? To wsparcie jest właśnie dla Ciebie.

Perspektywa 2014 - 2020 r. to dotacje w dużej mierze na badania i innowacje. Nawet, jeśli w danym budżecie nie ma pieniędzy na „zwykłe” inwestycje, to znajdą się duże sumy na badania i innowacje (nawet do 100 proc. refundacji).

Wszystkie osoby, które prowadzą badania, także uczelnie i instytuty badawcze, mają szansę skorzystać z tych dotacji

1. Pieniądze na infrastrukturę badawczą
Duże sumy przeznaczone są na zakup infrastruktury, która ma służyć do badań. Kwalifikują się tu urządzenia, maszyny, oprogramowanie komputerowe, czy nawet rozbudowa laboratoriów.

Właściciele gabinetów stomatologicznych też mogą skorzystać z tej dotacji – wystarczy, że wydzielą w swojej praktyce specjalną przestrzeń do prowadzenia badań.

2. Pieniądze na wdrożenie badań
Ważnym elementem wniosków o dotację z UE jest wdrażanie badań. Badania takie można zdobyć od jednostki naukowej i wdrożyć je u siebie (można skorzystać także z własnych, jeśli się takie prowadzi). To duża szansa dla pracowników uczelni, wszystkich osób realizujących doktoraty.

Pieniądze otrzymujemy wtedy na taką infrastrukturę, która jest potrzebna do wdrożenia badań. Badania można także zlecić uczelni i dostać na to 80 proc. dotację z programu „Bon na innowacje”.

3. Krajowe i Regionalne Inteligentne Specjalizacje
Polska w programach 2014 - 2020 określiła specjalne segmenty wiedzy, zwane Inteligentnymi Specjalizacjami. Wpisywanie się w te kryteria pozwala na stworzenie bardzo "mocnego" wniosku o dotację.

Kryterium Inteligentnych Specjalizacji występuje w każdym programie. Często dotyczą one nowych metod leczenia, innowacyjnego podejścia do przypadków klinicznych, nowych technologii badań przedklinicznych i klinicznych. Wszystkie osoby, które mają ciekawe pomysły mogą otrzymać dotację w tym zakresie.

4. Programy Ogólnopolskie z POIR
Program Operacyjny Inteligentny Rozwój proponuje wiele projektów ogólnopolskich. Jeśli ktoś myśli o nowych produktach, znacznie ulepszonych technologiach lub wdrażaniu innowacji, które mogą odbić się echem na całym świecie, to powinien skorzystać w właśnie z takich wniosków. Kwoty minimalnych inwestycji zaczynają się od 1 mln zł i mogą sięgać 15 mln zł.

Konsultacje i pozyskiwanie dotacji:
biuro@dentalway.pl
tel. 733 203 682

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH