PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wybrany wykonawca modernizacji Stomatologicznego Centrum Klinicznego UM w Lublinie

ms
31-10-2016, 11:18
Wybrany wykonawca modernizacji Stomatologicznego Centrum Klinicznego UM w Lublinie Stomatologiczne Centrum Klinicznego UM w Lublinie w remoncie (foto: pixabay)
Przetarg na modernizację Stomatologicznego Centrum Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, a dokładnie Zespołu Poradni Stomatologicznych II przy ul. Lubartowskie 58, wgrała firma Glaz-Ter AJ. Poniewozik z Lublina.

Przypomnijmy, iż SCK UM jest placówką świadczącą pełny zakres usług stomatologicznych. Przy ul. Lubartowskiej przyjmowani są pacjenci niepełnosprawni. W Centrum wiele zabiegów wykonywanych jest w znieczuleniu ogólnym. Na pomoc Centrum liczyć mogą osoby z autyzmem, wszyscy mający problemy natury psychicznej.

Przy Lubartowskiej leczyć się mogą także pacjenci z dentofobią, muszą się jednak wcześniej zaopatrzyć w odpowiednie zaświadczenie od psychologa.

W lecznicy przy ul. Lubartowskiej 58 znajduje się sprzęt medyczny z najwyższej półki, wraz z rentgenem i radiowizjografem. W miejscu tym 69 lat temu, z inicjatywy prof. Józefa Jarząba, rodziła się lubelska stomatologia, dopiero później zaczęła działać lecznica uniwersytecka przy ul. Karmelickiej 7.

W Centrum pracują anestezjolodzy, specjaliści z zakresu stomatologii zachowawczej, dziecięcej, chirurgii stomatologicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Uniwersytet Medyczny w Lublinie  

POLECAMY W SERWISACH