PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Wybielanie: cenowy chaos

ms
11-06-2014, 08:12
Wybielanie: cenowy chaos Wybielanie: cenowy chaos
Nie można powiedzieć, że to co widnieje w cennikach usług wybielania zębów przyprawia o lekką konsternację, bo zdziwienie powinno być całkiem pokaźne. infoDENT24.pl przeanalizował oferty 67 gabinetów dentystycznych z miast wojewódzkich, które mają w ofercie zabieg wybielania lampą BEYOND Polus. Czy możliwe jest to, aby w jednym miejscu ta sama usługa kosztowała 16 razy więcej niż w innym?

Profesjonalne gabinety stomatologiczne muszą rywalizować o klienta z okazjonalnie powstającymi centrami urody, w których osoby bez papierów lekarza dentysty wyspecjalizowały się w tanim wybielaniu zębów. Takie zmagania nie służą jakości oferowanych usług.

Okazuje się, że padła kolejna bariera w zaniżaniu cen. Wystarczy uzbierać 89,90 zł, aby stać się klientem gabinetu, który ma w nazwie określenie stomatologiczny. Czy to jest tak zwany klient gruponowy? W większości przypadków tak, ale udało nam się znaleźć jedną tak tanią ofertę, owszem określoną jako super promocja, ale widniejącą poza systemem zakupów grupowych.

Stwierdzenie, że "moje ceny są wyższe, ale przecież nie mogę sobie pozwolić na zaniżanie standardów", które panuje w masowych ofertach królujących w serwisach typu: Groupon.pl, okazik.pl, GoDealla, grupeo, MyDeal. nie rozwiązuje problemu. Trzeba bowiem zdawać sobie z tego sprawę, że portale zakupowe zdominowały internet (przynajmniej w kwestii wybielania zębów). Tak więc klient poszukujący usługi w pierwszej kolejności natrafi na niecodzienną okazję. Nawet jeśli coraz więcej pacjentów ignoruje te niebywale atrakcyjne cenowo propozycje, to jednak już na wstępie są oni zainfekowani wiedzą, „że może być tanio".

W tej sytuacji proponowanie klientom z ulicy zabiegu wybielania zębów lampą BEYOND Polus- Whitening Accelerator za 1500 zł zdane jest na porażkę. Argumentacja, że u mnie jest fachowo, bezpiecznie, w dodatku ze ściśle określonym efektem - może być niewystarczająca. Tak samo nieprzekonujące jest dodawanie w pakiecie obowiązkowego przeglądu stomatologicznego, czy innych zabiegów profilaktycznych, bo cena 700 - 800 zł, to wciąż dziesięciokrotnie więcej niż pojawiające się kwoty „na mieście".

Efektywność z inwestycji związanej z zakupem sprzętu do wybielania (ok. 20 tys. zł brutto) musi być inaczej liczona niż jeszcze rok, dwa lata temu, wówczas wystarczało pozyskać 20 - 30 klientów, aby mówić o zwrocie kosztów zakupu. Obecnie, chociaż cena sprzętu spadła wyraźnie, to liczba pacjentów, zapewniająca pierwszy zysk, wydłużyła się do 70 - 80 osób.

Prezentujemy uśrednione ceny zabiegu wybielania zębów za pomocą lampy BEYOND Polus. W zestawieniu uwzględniono tylko oferty gabinetów stomatologicznych, prezentowanych poza systemem zakupów grupowych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH