PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wrocław: więcej na gabinety dentystyczne

ms
20-01-2018, 15:37
Wrocław: więcej na gabinety dentystyczne Pieniądze na stomatologię we Wrocławiu (foto: pixabay)
Budżet Wrocławia na 2018 r. będzie większy od planowanego o 15 mln zł. Dzięki temu kolejne pieniądze trafią na wyposażenie gabinetów dentystycznych w specjalistyczny sprzęt stomatologiczny.

Za sprawą zgłoszonych przez prezydenta i radnych autopoprawek do budżetu miasta na wyposażenie gabinetów dentystycznych w specjalistyczny sprzęt stomatologiczny przeznaczona zostanie kwota 1,3 mln zł.

Pieniądze się przydadzą, bo przypomnijmy, że w 10 wrocławskich szkołach uruchomione będą gabinety stomatologiczne, w których mogłoby się leczyć 6 tys. uczniów.

Pierwsze cztery gabinet miały przyjąć pacjentów już we wrzeniu 2017 r. Nie było to jednak realne, a to ze względu na brak opinii Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji dotyczącej programu szkolnych gabinetów stomatologicznych we Wrocławiu.

Zweryfikowany plan zakłada, że pierwsze gabinety zaczną pracę od kwietnia 2018 r.

Władze Wrocławia w budżecie 2018 r. zarezerwowały 850 tys. zł na: lakowanie zębów stałych „czwórek”, „piątek”, „szóstek” i „siódemek”, leczenie próchnicy zębów mlecznych, próchnicy „punktowej” w zębach stałych trzonowych i badanie stomatologiczne z edukacją (nauką stosowania nici dentystycznych i prawidłowego szczotkowania zębów).

Szkolne gabinety „po godzinach” będą mogły być wykorzystane komercyjnie.

Czytaj także:
Dentysto: jeszcze możesz zgłosić akces do programu walki z próchnicą
Dentysta w szkole to niestety odważny pomysł
Dlaczego dentyści nie korzystają z oferty wrocławskich szkół?
Okazuje się, że do leczenia zębów potrzebni są … dentyści

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH