PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Właściciele gabinetów dentystycznych: można jeszcze starać się o dotacje na szkolenia

ms
05-04-2016, 09:36
Właściciele gabinetów dentystycznych: można jeszcze starać się o dotacje na szkolenia Postaraj się o wsparcie z przeznaczeniem na szkolenia (foto: pixabay)
Minęły trzy miesiące od uruchomienia naboru wniosków o dotację na szkolenia w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Ci, którym udało się złożyć poprawnie przygotowany wniosek, najczęściej otrzymywali ok. 7 tys. zł na osobę lub ok. 25 tys. zł - na całą praktykę.

Druga tura naborów - terminy
Druga tura naborów odbędzie się w każdym Powiatowym Urzędzie Pracy. W pierwszej kolejności PUP musza wystąpić do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o przyznanie 20 proc. rezerwy (otrzymają 20 proc. kwoty, którą dysponowali w pierwszym naborze). 

Każdy urząd robi to indywidualnie, więc jeśli chcesz złożyć wniosek - powinieneś zadzwonić do Powiatowego Urzędu Pracy i poprosić o przełączenie do działu szkoleń Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Jeśli pracownik nie wie kiedy będzie nabór, należy niestety monitorować sprawę telefonując do KFS co kilkanaście dni.

Szybkość rekcji
Wnioski najlepiej składać przez system ePUPAP tuż po północy pierwszego dnia naboru. Trzeba pamiętać tylko, że w przypadku błędnie uzupełnionej dokumentacji dostaniemy pismo od urzędu w celu uzupełnień i automatycznie spadamy na koniec kolejki.

O pieniądze z rezerwy mogą starać się w pierwszej kolejności tzw. grupy priorytetowe, ale często te grupy nie składają wniosków (niestety grupą tą nie są dentyści).

Błędy popełniane w pierwszej turze
Mimo, że wnioski wydawały się stosunkowo proste to bardzo duża ich liczba została zdyskwalifikowana ze względu na popełnione przez wnioskodawców błędy i zbyt późne złożenie aplikacji.

Urzędy odrzucały wnioski z powodu m.in.:
- wpisania zbyt drogich kursów;
- braku znajomości regulaminu;
- wnioskowania o szkolenia niekwalifikujące się do otrzymania dotacji;
- terminy szkoleń, które nie mogły być zakwalifikowane do wsparcia;
- braki załączników;
- słabe uzasadnienia;
- nieadekwatne kursy do potrzeb stanowiska;
- błędy formalne.

Skutecznie przygotowany wniosek
Przygotowując wniosek należy bardzo dokładnie zapoznać się z regulaminem. Następnie trzeba skompletować wszystkie załączniki. Uzasadnienie potrzeb szkoleniowych musi być wiarygodne (musi wpisywać się w priorytety KFS). Trzymanie się powyższych zasad pozwoliło Dentalway uzyskać skuteczność otrzymywania dotacji na ponad 94 proc. poziomie.

W 2016 r. może starać się każdy pracodawca, który zatrudnia osoby na umowę o pracę. Szansę w drugiej turze są mniejsze niż w pierwszej (szczególnie w dużych miastach), jednak warto spróbować.

Dotacje w ramach KFS będą się pojawiać co roku w styczniu.

Konsultacje i pozyskiwanie dotacji:
Biuro@dentalway.pl
tel. 733 203 682

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH