PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wielkopolska postawi na stomatologię w programach profilaktycznych?

faktykaliskie.pl, ms
03-02-2015, 08:02
Wielkopolska postawi na stomatologię w programach profilaktycznych? W Wielkopolsce myślą o zębach dzieci (foto: Google Maps)
Województwo wielkopolskie przeznaczy 5 mln zł na realizację programów profilaktycznych. Gro pieniędzy prawdopodobnie trafi na opiekę stomatologiczną najmłodszych.

W działaniach zarządzających województwem wielkopolskim priorytetem ma być przywrócenie opieki stomatologicznej w szkołach. Szczegóły tego programu nie są znane, jednak nieoficjalnie wiadomo, że nie będą powielane dawne wzorce, zgodnie z którymi w wielu szkołach funkcjonowały gabinety dentystyczne. W tym kontekście mówi się raczej o realizacji konkretnych zadań jak przegląd uzębienia oraz fluoryzacja.

Pieniądze na programy profilaktyczne, takie jakie są (zbyt małe), pojawiły dzięki poprawce do budżetu województwa wielkopolskiego złożonej przez radnych klubu PiS. Koalicja PO - PSL zmiany przyjęła, dlatego PiS nie głosował przeciwko przyjęciu budżetu, lecz wstrzymał się od głosu. Projekt budżetu województwa wielkopolskiego poparło 24 radnych. 3 było przeciwnych, a 8 wstrzymało się od głosu.

W 2015 r. planowane dochody budżetu województwa mają wynieść 918,4 mln zł, a wydatki 988,4 mln zł.

Więcej; faktykaliskie.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH