PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Wartość rynku implantów podwoi się do 2018 roku

12-02-2013, 00:02
Wartość rynku implantów podwoi się do 2018 roku (fot. sxc.hu)
Wartość rynku implantów podwoi się do 2018 roku (fot. sxc.hu)
Wartość globalnego rynku implantów stomatologicznych podwoi wartość w ciągu najbliższych sześciu lat przekonują eksperci z firmy GBI Research.

Zdaniem analityków z GBI, rynek implantów dentystycznych do 2018 r. zachowa 10 proc. wzrost w skali roku. Obecnie jego wartość szacuje się na 3,4 miliardów dolarów USA, za sześć lat osiągnie 6,6 miliarda dolarów. Liderami wzrostu wartości rynku implantów stomatologicznych mają być takie kraje jak Chiny, Indie i Brazylia.

Według GBI, rynek napędzany jest nie tylko stałym postępem technologicznym i wzrostem liczby osób z dużym odsetkiem bezzębia. Rośnie także zaufanie pacjentów do procedur implantologicznych oraz spadają ceny zabiegów.

W Polsce, jeszcze kilka lat temu za jednego zęba na implancie trzeba było słono zapłacić, ceny zaczynały się od 7-8 tysięcy złotych za całość, do tego dochodził koszt wizyt, a nieraz - opłata np. za koronę tymczasową, która była zakładana do czasu wgojenia się implantu w kość. Obecnie zarówno szersza dostępność tej metody leczenia, rosnąca popularność i konkurencyjność na rynku wymusiły obniżenie cen. W zależności od wybranego systemu implantologicznego, ceny za całość, tzn. implant, łącznik i koronę zaczynają się od 4-5 tys. zł, ale przeważnie jest to jednorazowy wydatek, bo implant nieraz służy pacjentowi nawet do końca życia.

Równolegle do rynku implantów będzie zyskiwał na wartości rynek sprzętu stomatologicznego obejmujący zarówno segment diagnostyki, jak i proces leczenia, od 2011 do 2016 r. przyrośnie o 5,8 proc. CAGR* i za trzy lata osiągnie wartość 6,1 mld USD. Tak wynika z raportu przygotowanego przez firmę MarketsandMarkets.

* (CAGR Compound Annual Growth Rate, skumulowany roczny wskaźnik wzrostu, średni wskaźnik rocznego wzrostu w badanym okresie, przy założeniu, że roczne wzrosty dodawane są do wartości bazy następnego okresu).

KOMENTARZE

Mariusz Duda, prezydent Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego PSI

[caption id="attachment_5551" align="alignleft" width="216" caption="Dr Mariusz Duda (fot. Guarana Comunications)"]Dr Mariusz Duda (fot. Guarana Comunications)[/caption]

POLECAMY W SERWISACH