PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wand Dental Inc. szuka kapitału w Polsce

ms
06-11-2014, 08:16
Wand Dental Inc. szuka kapitału w Polsce Wand Dental na GPW? foto: Fotolia/PTWP
Amerykańska firma Wand Dental Inc. rozważa pojawienie się w Europie nie tylko jako dostawca rozwiązań dla branży stomatologicznej, ale również jako uczestnik rynku kapitałowego. Jedną z opcji jest wprowadzenie akcji spółki na GPW w Warszawie.

Za Polską przemawia fakt, że na warszawskim parkiecie notowana jest już spółka siostrzana - Milestone Medical.

Jak często w takich przypadkach bywa władze Wand Dental zapewniają, że wprowadzenie akcji spółki na GPW jest nie tylko sposobem na zdobycie kapitału, ale przede wszystkim to okazja do uwiarygodnienia poczynań firmy w oczach inwestorów, kontrahentów i całej branży.
Wand Dental generuje powyżej 10 mln USD przychodów i powyżej 1 mln USD cash flow rocznie.

Polska dla Wand Dental jest rynkiem strategicznym, tutaj bowiem WD lokuje 20 proc. sprzedaży poza USA, co oznacza 7 proc. całości przychodów spółki z tej formy aktywności. Dla WD w koncepcji rozwoju znaczenie ma fakt, że Polska posiada ogromny potencjał rozwoju jeśli chodzi o turystykę dentystyczną z innych krajów.

Technologia The Wand Computer Assisted Anesthesia ma zastosowanie przede wszystkim w urządzeniach do znieczulenia w dentystyce. Firma promuje nowe podejście do znieczulenia w dentystyce, które docelowo zastąpić ma dotychczas stosowane rozwiązania.
Wand Dental, Inc. powstał poprzez spin-off (wydzielenie) z firmy Milestone Scientific segmentu produkującego i sprzedającego urządzenia do znieczulenia w dentystyce.

Więcej: pulsinwestora.pb

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
finansowanie   dentofobia   The Wand   znieczulanie   GPW  

POLECAMY W SERWISACH