• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

W Nowym Sączu oszczędzają na dentystach

js
26-02-2016, 11:48
W Nowym Sączu oszczędzają na dentystach Ortodonta: na Słowacji jest taniej (foto: pixabay)
Mieszkańcy Nowego Sącza i okolic ponoć gremialnie udają się na Słowację, aby podreperować stan uzębienia. Powód jest jeden – niższa cena usług.

Użytkownicy portalu Sądeczanin.info dzielą się wiedzą nie tylko gdzie jest najtaniej, ale także przestrzegają internautów przed polskimi ortodontami, gdyż ci zbyt często zapraszają na wizyty kontrolne. Oczywiście czynią to tylko po to, aby być aktywnym uczestnikiem transferu pieniędzy z kieszeni pacjenta.  

Wyliczenia zysków (strat nie ma) są takie. W Polsce za standardowy aparat ortodontycznych zapłacić trzeba co najmniej 3 tys. zł, z reguły 4 tys. zł. Koszty założenia i zdjęcia aparatu to kolejnych kilkaset złotych. Comiesięczne wizyty kontrolne to dodatkowy wydatek 150 – 200 zł. Tymczasem okazuje się, że na Słowacji procedura związana z okresową kontrolą i regulacją aparatu przebiega z dwukrotnie rzadszą częstotliwością. To żaden uszczerbek dla zdrowia zębów, gdyż – jak donoszą wtajemniczeni w arkana ortodoncji uczestnicy internetowych forów, częstsze kontrole niż co 60 dni są wyrzucaniem pieniędzy w błoto!

Odnotowując po stronie kosztów dojazdy do specjalisty na Słowacji i tak w kieszeni rezolutnych Polaków pozostaje 2 - 3 tys. zł. Dodatkowy bonus to możliwość rozkładania  opłat za usługę na raty, podczas gdy w Polsce ten zwyczaj wciąż należy do rzadkości.

Polecamy - ponoć pojawiły się zestawy "Mały ortodonta - zrób to sam", a nawet jeśli takowych nie ma to przecież nie raz już informowaliśmy, że można wszystko zrobić chałupniczo w domu. Efekt jest taki (Aparat ortodontyczny na gumkach recepturkach).  

Więcej: fakt.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH