PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

W Lubsku gabinet dentystyczny kością niezgody

ms
06-10-2016, 10:43
W Lubsku gabinet dentystyczny kością niezgody Gabinet dentystyczny na miejscu USC w Lubsku?
Centrum Edukacji i Stomatologii DENTEX chciało uruchomić w Lubsku gabinet dentystyczny. Burmistrz był za, radni przeciwko. Pojawiły się pomówienia o nieczyste intencje, prywatę, złą wolę. Jaka jest prawda?

Zarząd CEiS DENTEX przedstawił swoje racje. Uczynił to w liście otwartym do Andrzeja Tomiałowicza, przewodniczącego Rady Miejskiej w Lubsku. Oto jego treść.

Dużym zdziwieniem i zaskoczeniem była dla nas wiadomość z gazety „Regionalnej" w artykule „Powiedzieli burmistrzowi nie". Zdziwienie wynika z faktu odrzucenia wniosku burmistrza o wyłożenie pieniędzy na remont budynku po Urzędzie Stanu Cywilnego.

Negatywna decyzja Rady Miasta uderza nie w burmistrza, tylko w mieszkańców Lubska i okolic, którzy pozbawieni zostali możliwości wyboru korzystania ze specjalistycznej pomocy lekarskiej w miejscu zamieszkania.

Z uwagi na powiązanie w artykule naszej działalności z planami burmistrza dotyczącymi „uprawiania prywaty” i rodzinnych koligacji - wyjaśniamy, iż pomysł otwarcia kliniki stomatologicznej w Lubsku wyszedł od naszych pacjentów, mieszkańców Lubska i okolic, a korzystających z naszej praktyki stomatologicznej w Gubinie.

Taka informacja została przekazana nam przez naszych lekarzy. Z tego względu prezes zarządu dokonał rozeznania możliwości zakupu, adaptacji lub wynajmu pomieszczeń w Lubsku.

Poszukiwania te zawiodły nas również do Urzędu Miasta. Na spotkaniu burmistrz przedstawił nam obiekt po byłym USC przeznaczony na cele medyczne.

Uzgadniając możliwości otwarcia kliniki stomatologicznej, zaproponowaliśmy dokonanie całkowitego remontu naszym kosztem pomieszczeń, którymi jesteśmy zainteresowani.

W związku z planowanymi dużymi nakładami finansowymi, zaproponowaliśmy rozłożenie ich w czasie trwania dzierżawy, która nie może być krótsza niż dziesięć lat. Taki okres dzierżawy uwarunkowany jest koniecznością montażu, instalacji i posadowienia najnowszego sprzętu oraz urządzeń stomatologicznych (RTG wymaga dodatkowego zabezpieczenia).

Cena tych urządzeń wynosi w granicach 300 tys. zł, nie licząc narzędzi.

Dodatkowym postulatem burmistrza była możliwość otwarcia gabinetu lekarskiego z zabezpieczeniem lekarzy specjalistów. Przy następnym spotkaniu potwierdziliśmy możliwość pracy i przyjazdu raz w tygodniu kilku specjalistów. Dalsze potrzeby mieszkańców będą w miarę możliwości uzgadniane.

Uzgodnienia te były jedynymi jakie przedstawił burmistrz. Nie było mowy o jakimkolwiek zatrudnieniu, wyjaśniamy przy tym, że posiadamy w pełni zabezpieczona kadrę medyczną. Z rozmów i uzgodnień jakie przeprowadziliśmy w ratuszu widać było duże starania i troskę burmistrza o mieszkańców, aby zapewnić społeczności pełne zabezpieczenie medyczne w budynku po byłym USC.

Centrum Edukacji i Stomatologii DENTEX prowadzone jest od 1999 r. przez stowarzyszenie. Jedną z form naszej działalności jest działalność medyczna. W ramach tej działalności prowadzimy m.in. gabinety stomatologiczne w województwie lubuskim i dolnośląskim.

SŁOWA KLUCZOWE
gabinet stomatologiczny  

POLECAMY W SERWISACH