PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

W Kaliszu nie ma nocnego pogotowia stomatologicznego

en
06-05-2016, 08:25
W Kaliszu nie ma nocnego pogotowia stomatologicznego Nocne leczenie? Nie w Kaliszu! (fot. pixabay)
Kalisz jest jednym z wielu miast w Polsce, w którym nie można znaleźć refundowanego całodobowego pogotowia stomatologicznego. Nie można, bo go zwyczajnie nie ma!

W razie nagłego bólu zęba, urazu czy komplikacji po leczeniu stomatologicznym w nocy albo w dzień świąteczny pozostaje albo płacić, szukając ratunku w prywatnych gabinetach, albo udać się w podróż do innego miasta, w które świadczy taką pomoc całodobowo.

Prawdą jest, że w Kaliszu dyżury całodobowo pełni stomatolog w przychodni przy Serbinowskiej - w godzinach dziennych w ramach kontraktu z NFZ, w nocy - tylko odpłatnie. A stawki są horrendalne.
Za sam fakt spotkania z lekarzem trzeba zapłacić 300 zł. To opłata minimalna, bo lekarz jeszcze wyceni dodatkowo leczenie, które wykona.

Kalisz jest jednym z wielu miast na mapie Polski, w którym darmo szukać dyżurującego nocą dentysty. Doraźna pomoc stomatologiczna udzielana jest tylko w wybranych placówkach służby zdrowia, które posiadają kontrakt z NFZ na świadczenia gwarantowane. Ich liczba jest ustalana według środków wojewódzkich oddziałów NFZ przeznaczonych na ten cel, a także w zależności od wielkości województwa i liczby mieszkańców. Jednak specyfika pracy (bardzo niskie stawki) w pogotowiu stomatologicznym sprawia, że w całej Polsce brak jest chętnych podmiotów do realizacji tej formy opieki.

Więcej: rc.fm

Czytaj także:
Wszystkie zmory nocnej i świątecznej opieki dentystycznej

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
świadczenia stomatologiczne   dyżur   stany nagłe  

POLECAMY W SERWISACH