PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

W jaki sposób FDI 2016 wpłynie na CEDE 2017

ms
27-09-2016, 11:39
W jaki sposób FDI 2016 wpłynie na CEDE 2017 Ewa Mastalerz, współwłaścicielka firmy Exactus, organizatora CEDE i Kongresu FDI 2016
O kulisach organizacji FDI 2016 i o tym w jaki sposób Kongres Światowej Federacji Dentystycznej w Poznaniu wpłynie na przygotowania do CEDE 2017, w rozmowie z infoDENT24.pl - mówi Ewa Mastalerz, współwłaścicielka firmy Exactus.

infoDENT24.pl: Na stronie internetowej Światowej Federacji Dentystycznej można przeczytać list dr Patricka Hescota, który gratuluje Polsce, Exactusowi i Ewie Mastalerz - z nazwiska - perfekcyjnej organizacji Kongresu FDI, a samo wydarzenie nazywa przełomowym dla świata stomatologii. Kurtuazja, czy autentyczna wola wyrażenia uznania?
Ewa Mastalerz, Exactus: Oczywiście wolałabym ten drugi powód, mam nadzieję, że tak jest w istocie. Potrzebujemy jeszcze kilku tygodni, aby projekt „FDI 2016 Poznań” uznać za zakończony, ale słuchając takich opinii łatwiej wykrzesać z siebie resztki sił.

Polecam lekturę tego listu i to wcale nie z próżności, ale dlatego, że Patrick Hescot doskonale wyjaśnia w nim, dlaczego dla FDI Światowy Doroczny Kongres Stomatologiczny to tak ważne wydarzenie. Ten list znakomicie obrazuje również to, że Polska przez tydzień była centrum światowej stomatologii, ponieważ w cieniu edukacji i zakupów, w Poznaniu toczyły się ważne debaty o zdrowiu jamy ustnej w perspektywie starzejącego się społeczeństwa, ograniczaniu stosowania amalgamatu, walce z opornością na antybiotyki, czy standardach w leczeniu implantologicznym. To nie są fikcyjne tematy, oderwane od codziennej praktyki lekarza dentysty.

infoDENT24.pl: Zadowolenie Exactusa dorównuje temu prezentowanemu przez FDI?
Ewa Mastalerz: FDI jest głównym organizatorem wydarzenia, franczyzodawcą i zadowolenie Federacji z organizacji i przebiegu Kongresu – naturalnie nas cieszy, ale FDI nie organizuje Kongresu tylko dla siebie. Zadowolonych musi być więcej. Nasza satysfakcja jest więc pochodną nie tylko zadowolenia FDI, ale także Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Naczelnej Izby Lekarskiej, Poznania, Wielkopolski, Międzynarodowych Targów Poznańskich, a przede wszystkim uczestników wykładów i warsztatów, gości wystawy oraz wystawców. Ostatecznie projekt musi się spiąć również finansowo.

infoDENT24.pl: Według oficjalnych informacji, w Kongresie FDI wzięło udział ok. 16 tys. osób. Z perspektywy wystawcy w czteropaku MTP – liczba ta może wydawać się zdumiewająca. Część z nich nie odczuwała aż tak dużego ruchu.
Ewa Mastalerz: To twarde dane z systemu rejestracyjnego i zliczającego uczestników kursów, zwiedzających wystawę, wystawców, delegatów Parlamentu oraz osoby towarzyszące. To co działo się w czteropaku, stanowiło jedynie cześć wydarzenia, nie można oceniać zainteresowania całym Kongresem tylko z perspektywy wystawcy. Równie ważne było to, co miało miejsce w pawilonie 15 – gdzie odbywały się wykłady, sympozja, sesje ustne i plakatowe oraz część warsztatów praktycznych oraz w pawilonie 1 – gdzie obradowali delegaci Światowego Parlamentu Stomatologicznego.

SŁOWA KLUCZOWE
Exactus   Ewa Mastalerz   FDI   CEDE 2017  

POLECAMY W SERWISACH