PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Uwaga, fiskus analizując paragony fiskalne - spogląda na recepty

ws
03-02-2016, 13:16
Uwaga, fiskus analizując paragony fiskalne - spogląda na recepty Skarbówka przygląda się paragonom i receptom wystawianym przez dentystów (foto: pixabay)
Obowiązek wystawiania paragonów przez lekarzy i lekarzy dentystów, działających w prywatnych praktykach, nie jest należycie wypełniany – uważają pracownicy urzędów skarbowych.

Skąd te przypuszczenia? Otóż w śledzeniu poczynań lekarzy i lekarzy dentystów pomocne są analizy liczby wystawianych recept. Jak na razie takie zestawienia czynione są sporadycznie, a to ze względu na utrudniony dostęp do statystyk dotyczących preskrypcji leków przez pojedynczych lekarzy i lekarzy dentystów. To jednak może się zmienić. Fiskus zauważył dość częste przypadki drastycznych dysproporcji, występujących pomiędzy liczbą wystawianych recept, a liczbą paragonów fiskalnych, stanowiących podstawę do rozliczeń podatkowych. Stosunkowo łatwo takie zależności zbadać w przypadku usług stomatologicznych realizowanych poza systemem powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Ministerstwo Finansów uważa, że pomimo obowiązku nałożonego na lekarzy i lekarzy dentystów, którzy przyjmując pacjentów i pobierając od nich opłaty za usługi, muszą rejestrować wszystkie transakcje na kasach fiskalnych - nie wyeliminowano oszustw podatkowych.

Efekt jest taki, że urzędy skarbowe realizować będą w 2016 r. wzmożone kontrole w branży medycznej.

Czytaj także: Uwaga: skarbówka zagina parol na dentystów

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH