PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

USA: studenci stomatologii zadłużeni po uszy

ws
26-06-2015, 11:08
USA: studenci stomatologii zadłużeni po uszy Wysokie kredyty studentów stomatologii w USA (foto: pixabay)
Każdy amerykański student, który kształci się w USA, aby zostać lekarzem dentystą zadłużony jest średnio na 241 tys. USD – ocenia American Dental Education Association.

Dłużnicy twierdzą jednak, że rozpoczynając pracę zawodzie mają do spłacenia zdecydowanie większe pieniądze. Taki pogląd potwierdza Consumer Financial Protection Bureau, które ocenia, że łącznie amerykańscy studenci stomatologii noszą niebotyczne brzemię zadłużenia rzędu 1 bln USD (1 trillion $ - wg nomenklatury amerykańskiej).

Wielu amerykańskich dentystów przyznaje, że obciążenie długiem z czasów studiów odstrasza ich od kolejnych inwestycji finansowanych kredytem. Nie uruchamiają własnej praktyki, nie kupują nowych samochodów, nie starają się zamieszkać we własnym domu, ale także odkładają plany zawarcia małżeństwa, a jeśli nawet biorą ślub – to nie myślą na razie o dzieciach.

Jeden z doradców inwestycyjnych, współpracujący z University of Minnesota School of Dentistry, twierdzi, że dobrze zarabiający lekarz dentysta może spłacić „studenckie”, często preferencyjnie oprocentowane, zadłużenie zaledwie w ciągu pięciu lat. Przyznaje on jednak, że taki reżim uiszczania wysokich rat kredytowych nie wszyscy są w stanie udźwignąć. Co gorsza, obciążanie się kolejnymi kredytami na starcie kariery zawodowej, a niejednokrotnie jest to nieuniknione, skutkuje wydłużeniem czasu spłaty zadłużenia do 20 – 30 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ADA   motywacje studentów stomatologii   USA  

POLECAMY W SERWISACH