PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Uprasza się dentystów o pokrywanie nadwykonań z własnych pieniędzy

ms
03-03-2017, 08:18
Uprasza się dentystów o pokrywanie nadwykonań z własnych pieniędzy Dentyści po jałmużnie (foto: pixabay)
Dentyści leczący dzieci na Podkarpaciu są rozgoryczeni i bardzo zdenerwowani, bo za nadwykonania NFZ płaci im 25 proc. należnych pieniędzy.

Publiczny płatnik tłumaczy, że zrobił co mógł, a mógł niewiele. - Zapłaciliśmy tyle, ile mogliśmy. 100 proc. nadwykonań pokryliśmy w protetyce, ortodoncji i znieczuleniu ogólnym. W chirurgii pokryliśmy straty w 50 proc., a w pozostałych świadczeniach w 25 proc. – mówi dla supernowosci24.pl Marek Jakubowicz, rzecznik POW NFZ w Rzeszowie. – Dostrzegamy jednak rolę stomatologów leczących dzieci i młodzież, dlatego w tym roku podnieśliśmy kwotę przeznaczaną na leczenie tej grupy pacjentów. O ile w 2016 r. przeznaczyliśmy na to 7,3 mln zł, to na I półrocze 2017 r. – 4,2 mln zł – zapewnia.

- Ocena sytuacji przez dentystów jest jednoznacznie negatywna. – Przekroczenie limitu uderzyło nas po kieszeni, bo ponieśliśmy koszty wykonując świadczenia, a Fundusz zapłacił tylko 25 proc. nadwykonań. W dodatku w otrzymanych aneksach potraktowano nas ostro i bezceremonialnie. Albo bierzemy ochłapy, które nam dają, albo nie otrzymamy nic – tłumaczą rozżaleni stomatolodzy z Podkarpacia.

Na Podkarpaciu jest 798 gabinetów stomatologicznych, w tym 90 ze świadczeniami dla dzieci i młodzieży, 62 gabinety zlokalizowane są w szkołach.

Więcej: supernowosci24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   stomatologia dziecięca  

POLECAMY W SERWISACH