PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Upadek gabinetów odnowy szansą dla dental spa?

11-10-2012, 04:36
Upadek gabinetów odnowy szansą dla dental spa? (źródło: sxc.hu)
Upadek gabinetów odnowy szansą dla dental spa? (źródło: sxc.hu)
Gabinety i kliniki stomatologiczne, które planują rozszerzyć swoje portfolio o usługi z zakresu odnowy biologicznej czy zabiegów estetycznych mogą przejąć pacjentów od bankrutujących SPA.

O tym, że na rynku świadczącym szeroko pojętą odnowę biologiczną nie dzieje się dobrze, informują analitycy firmy Dun and Brandstreet Poland. Według ich obserwacji, w ciągu ostatnich 18 miesięcy z z rynku zniknęło blisko 700 gabinetów odnowy biologicznej. Pod koniec 2010 roku, w kraju funkcjonowało 7452 ośrodków popularnie zwanych SPA. W połowie 2012 roku jest ich już 6767.

 

Zamykanie gabinetów odnowy biologicznej związane jest z pogarszającą się sytuacją na rynku hotelarskim - obiekty są wystawiane na sprzedaż, a towarzyszy temu zamykanie działalności dodatkowych m.in. SPA.

Zmieniają się też zwyczaje klientów. Kilka lat temu przychodzili do gabinetu, by się zrelaksować i wypielęgnować, teraz są nastawieni na szybką korektę urody, a to oferują gabinety medycyny estetycznej.

Czy wkrótce, oczywiście w określonym zakresie, będą oferowały je kliniki stomatologiczne? Podobna konsolidacja usług znana jest z rynku amerykańskiego, gdzie właściciele luksusowych dental spa, do oferty stomatologicznej dodają usługi kosmetyczne. Prowadzone przez specjalistów, pod wspólnym szyldem, pozwalając na konstruowanie atrakcyjnego portfolio usług, które przywiązuje klienta do marki.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
newsDENT   dental spa   medycyna estetyczna   SPA   Wydarzenia  

POLECAMY W SERWISACH