PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Unijne fundusze także na stomatologię

ms
28-03-2017, 09:24
Unijne fundusze także na stomatologię Euro dla dentysty (foto: pixabay)
Pierwsi przedsiębiorcy, którzy aplikowali o dofinansowanie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 dostali bony na innowacje.

153 projekty mają być wsparte kwotą 13 mln zł. Jeden z zaakceptowanych programów polega na opracowaniu procedury innowacyjnej diagnostyki stomatologicznej wykorzystującej kamerę termowizyjną. Nowa metoda pozwoli skuteczniej oceniać stan tkanek miękkich w jamie ustnej, a zaobserwowane zmiany szybciej leczyć.  

Środki unijne w konkursie o bon na innowacje to ułatwienie w nawiązywaniu współpracy biznesu z sektorem naukowym i opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań.

Mazowsze ma zagwarantowane ponad 8 mld zł unijnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, skierowanego głównie do biznesu, administracji i sektora naukowego. Za wydatkowanie środków odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 proc. wartości projektu. Na 2017 r. zaplanowano ponad 40 konkursów na przeszło 1,1 mld zł. Szczegółowy harmonogram naborów dostępny jest na stronie funduszedlamazowsza.eu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
środki unijne dla stomatologii  

POLECAMY W SERWISACH