• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Ukraina: silna konkurencja dla polskich dentystów

kan
13-12-2016, 09:18
Ukraina: silna konkurencja dla polskich dentystów Dynamiczna sytuacja na rynku denturystyki (fot. pixabay)
Wysokość cen za świadczenia w praktykach stomatologicznych prowadzonych na Ukrainie jest od 2 do 10 razy niższa od obowiązujących w Polsce. Coraz więcej Polaków z przygranicznych miejscowości leczy zęby za wschodnią granicą.

Jak informuje Gazeta Wyborcza różnice w cenach są na tyle duże, a różnica w standardzie leczenia na tyle nieznaczna, lub wręcz żadna, że wybór gabinetu dentystycznego jest oczywisty. Mieszkańcy przygranicznych miasteczek coraz rzadziej zaglądają do polskiego dentysty, no chyba że nie mogą czekać z leczeniem - coś ich zaboli lub wypadnie plomba. Wszelkie poważniejsze, planowane zabiegi robią na Ukrainie.

Oto kilka cen z cennika gabinetów po obu stronach granicy w Lubaczowie i ukraińskim Jaworowie: leczenie kanałowe zęba jednokanałowego ok. 300 zł (Lubaczów) i 24 zł (Jaworów), implant 4 tys. zł  i odpowiednio 1,5 - 1,8 tys. zł, korona ceramiczna 1,2 tys. zł i  180 zł, zaś znieczulenie 30 zł i 8 zł - podaje Gazeta Wyborcza.

Mimo to polskie gabinety na terenach przy granicy z Ukrainą nie świecą na razie pustkami, a w każdym razie nie w okresie przedświątecznym, gdy do rodzin przyjeżdżają Polacy pracujący zagranicą. Dla nich z kolei cennik naszych dentystów jest niezwykle atrakcyjny w porównaniu z opłatami jakie trzeba ponieść za leczenie w: Anglii, Niemczech, czy Norwegii, pisze Gazeta Wyborcza.

Więcej: wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta na Ukrainie   denturystyka  

POLECAMY W SERWISACH