PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Turystyka stomatologiczna: podstawowe zasady konstruowania oferty

ms
24-06-2015, 11:05
Turystyka stomatologiczna: podstawowe zasady konstruowania oferty Turystyka stomatologia jest komplementarna (foto: pixabay)
Nie różnicuj cenników - to podstawowa zasada, która powinna obowiązywać właściciela gabinetu stomatologicznego podczas konstruowania oferty dla cudzoziemców, podstawowa, ale nie jedyna.

- Nie można tworzyć cenników z wyższymi stawkami realizacji usług dla obcokrajowców, przyjeżdżających na leczenie do Polski – przekonywał Marcin Cikorski z Kliniki Uzdrowiskowej "Pod Tężniami" w Ciechocinku podczas konferencji zorganizowanej przez Kujawsko - Pomorską Organizację Pracodawców Lewiatan.

- Powodów do respektowania zasady jednolitych cen jest kilka – dowodził Marcin Cikorski. Po pierwsze, w dobie powszechnie dostępnych translatorów każdy, nie znający nawet języka polskiego, bez trudu może dostrzec niespójność oferty. W takim przypadku potencjalny pacjent z pewnością zrezygnuje z przyjazdu do placówki medycznej różnicującej ceny. Co gorsza taka sytuacja psuje wizerunek całej branży, odstrasza zainteresowanych leczeniem zębów w Polsce.

Wybielanie zębów, implanty, zabiegi chirurgiczne wiążą się z pobytem w hotelu, często powiązane są z typowo turystycznym zwiedzaniem regionu. Pacjent nierzadko przyjeżdża na leczenie z całą rodziną, niekoniecznie zainteresowaną restytucją uzębienia. Każdy z cudzoziemców chce optymalnie wykorzystać czas spędzony za granicą. O takich zależnościach trzeba pamiętać przy konstruowaniu oferty na internetowych stronach praktyk stomatologicznych.

Warto szczegółowo przygotować propozycje w porozumieniu z przedstawicielami branży turystycznej, głównie hotelarskiej, ale nie tylko. Wskazane jest powiązanie oferty z zakresu stomatologii z zabiegami np. rehabilitacyjnymi, odnowy biologicznej.

- Nasi partnerzy dopiero uczą się wspólnego pakietowania usług - informuje Agnieszka Lange-Olszewska, dyrektor generalna Kujawsko - Pomorskiej Organizacji Pracodawców Lewiatan.

źródło: bydgoszcz.tvp.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH