PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Turystyka stomatologiczna: iluzoryczne wsparcie

08-05-2013, 00:01
Turystyka stomatologiczna: iluzoryczne wsparcie (foto: sxc.hu)
Turystyka stomatologiczna: iluzoryczne wsparcie (foto: sxc.hu)
Rynek usług medycznych dla obcokrajowców rośnie w tempie 10 proc. w skali roku i zbliża się do poziomu 1 mld zł. Dynamika mogłaby być zdecydowanie wyższa, ale wsparcie rządu przeznaczane na promocję polskich usług medycznych jest dramatycznie niskie (9 mln zł rozpisane na trzy lata: od 29 marca 2012 r. do 31 marca 2015 r.). Pieniądze niewielkie, zważywszy że kierowane są nie tylko na stomatologię, ale na promocję wszystkich usług medycznych oferowanych zagranicznym turystom. Tym niemniej warto poznać możliwości korzystania z oferty przygotowanej przez Ministerstwo Gospodarki.

Turystyka stomatologiczna - na czym polega rządowy program?

Na wykreowaniu polskich silnych marek, które rozpoznawalne będą na świecie. Promowane są produkty, usługi i przedsiębiorcy funkcjonujący w branży turystyki medycznej. Działania wspierające realizowane są na terenie: Danii, Szwecji, Norwegii, Niemiec, Rosji, Wielkiej Brytanii oraz USA.

Właściciele gabinetów stomatologicznych mogą liczyć na wsparcie finansowe udziału w zagranicznych targach związanych z turystyką medyczną. Są to.

Impreza targowa:

Destination Health The Heath& Medical Tourism Show (Londyn, Anglia).

Szczegóły:

Targi DestinationHealth dedykowane są wyłącznie turystyce medycznej. Co roku gromadzą tysiące potencjalnych pacjentów, dostawców usług medycznych, specjalistów i praktyków w danej dziedzinie, terapeutów, agencje turystyczne i operatorów, prywatne kliniki i szpitale oraz koordynatorów turystyki medycznej.

Targi są okazją do promocji polskich usług turystki medycznej, zaprezentowania branży i wyróżnienia się na tle konkurencji, dotarcia do licznego grona odbiorców, zdobycia nowych klientów.

Ministerstwo Gospodarki zapewnia organizację udziału polskich firm z branży turystyki medycznej w targach oraz organizację spotkań dla uczestniczących firm z ich międzynarodowymi odpowiednikami.

Terminy:

11 13 lipiec 2013,

maj 2014.

 

Impreza targowa:

International Medical Travel Exhibition and Conference (Monaco)

Szczegóły:

Szacowana liczba odwiedzających konferencję International Medical Travel Exhibition and Conference to 500 uczestników. W ramach konferencji Ministerstwo Gospodarki zapewnia organizację udziału polskich firm oraz aranżację spotkań tych firm podczas trwania konferencji.

Terminy:

marzec 2014

 

Impreza targowa:

Moscow Medical & Health Tourism Congress (Moskwa, Rosja)

Szczegóły:

MoscowMedical&HealthTourismCongress to największe wydarzenie wystawiennicze w Rosji, w którym uczestniczą liczące się firmy z branży, firmy ubezpieczeniowe, lekarze, prezesi firm wyspecjalizowanych w turystyce medycznej. Uczestnicząc w targach polskie firmy dowiedzą się o specyfice odbiorców w Rosji oraz o tym jak przygotować ofertę na ich potrzeby oraz o efektywności narzędzi do przyciągania klientów turystyki medycznej.

Terminy:

marzec 2014

marzec 2015

 

Impreza targowa

World Medical Tourism & Global Healthcare Congress (Las Vegas, USA)

POLECAMY W SERWISACH